{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 357383

وزیر خارجه سوئیس در دیدار با همتای آمریکایی خود درخواست کرده شرایط ارسال کالاهای بشردوستانه به ایران تسهیل شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سوئیس از آمریکا درخواست کرده تا در اقدامی جهت کاهش تنش با ایران، امکان ارسال کالاهای بشردوستانه به ایران میسر شود.

 به نوشته شماره یکشنبه وبگاه «سوئیس اینفو» «ایگنازیو کاسیس» وزیر خارجه سوئیس از آمریکا خواسته تا شرایط  برای ارسال کالاهای بشردوستانه به ایران تسهیل شود.

کاسیس پس از مذاکرات رسمی خود با «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در روز یکشنبه ابراز امیدواری کرده که علی‌رغم تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران از سال گذشته تاکنون، واشنگتن امکان خرید برخی اقلام ضروری و دارو را از طریق معاملات مالی به ایران میسر کند.

وزیر خارجه سوئیس اظهار داشته است: «می‌خواهیم اطمینان حاصل شود که نیازهای اساسی افراد غیر نظامی که از ساز و کار تحریم‌های جدید رنج می‌برند، تامین می‌شود.»

سوئیس حدود 40 سال است که حافظ منافع آمریکا در ایران است.

دولت آمریکا هدف از تمدید نکردن معافیت‌ از تحریم‌های نفتی را ادامه سیاست موسوم به «فشار حداکثری علیه ایران» و به صفر رساندن  صادرات نفت ایران اعلام کرده و مقام‌های جمهوری اسلامی ایران نیز تأکید کرده‌اند آمریکا موفق نخواهد شد صادرات نفت ایران را به صفر برساند.

واشنگتن می‌گوید هدف از این سیاست حصول توافق جدید با ایران است که در آن به همه مسائل مورد اختلاف دو کشور پرداخته می‌شود. جمهوری اسلامی ایران نیز ضمن تأکید بر بی‌نتیجه بودن گفت‌وگو با آمریکا، اعلام کرده تصمیم به مذاکره با آمریکا ندارد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری