کد خبر 356375

هزینه گلف‌بازی ترامپ تاکنون به ۱۰۲ میلیون دلار رسیده است

هافینگتن‌پست گزارش‌ داد، هزینه بازی گلف دونالد ترامپ از ابتدای ریاست‌جمهوری او تاکنون بالغ بر ۱۰۲ میلیون دلار می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، این هزینه ۲۵۵ برابر حقوق سالانه رئیس‌جمهوری آمریکاست؛ حقوقی که دونالد ترامپ از آغاز ریاست جمهوری گفته است آن را نخواهد گرفت.

این مبلغ، هزینه‌های سفر و تأمین امنیت رئیس‌جمهوری آمریکا را در مدت دو سال و نیم حضور او در کاخ سفید شامل می‌شود.

این مبلغ تنها ۱۲.۷ میلیون دلار کمتر از تمام هزینه‌های سفرهای باراک اوباما و خانواده‌اش در تمام هشت سال دوران ریاست‌جمهوری اوست.

هافینگتن پست در گزارش خود نوشته است که هزینه بازی گلف دونالد ترامپ کاملاً محافظه‌کارانه برآورد شده است. در این محاسبه ۱۵،۹۹۴ دلار بر ساعت برای پرواز «ایرفورس‌وان»، هواپیمایی رئیس جمهوری آمریکا در نظر گرفته شده است؛ در حالی که اسناد پنتاگون نشان می‌دهد که هزینه پرواز هواپیمایی رئیس‌جمهوری در سال ۲۰۱۶ برای هر ساعت حدود ۱۸۰ هزار دلار و در سال ۲۰۱۵ حدود ۲۰۶ هزار دلار بوده است.

یکی از نکات قابل توجه این گزارش آنجاست که نشان می‌دهد یکی از انتقادات دونالد ترامپ در کارزار انتخاباتی سال ۲۰۱۶، انتقاد به باراک اوباما برای رفتن به بازی گلف بود. کارزار انتخاباتی ترامپ وعده داده بود که اگر او به عنوان رئیس جمهوری انتخاب شود، هرگز گلف بازی نخواهد کرد.

ترامپ علاقه وافری به بازی گلف دارد و در دو سال و نیم گذشته با شخصیت‌های سیاسی آمریکایی و همچنین مقامات کشورهای دیگر به گلف رفته است. در آخرین مورد در ژاپن به همراه شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن گلف بازی کرد.

ماه گذشته شبکه خبری ان. بی. سی در گزارشی نوشت که دونالد ترامپ ۲۵۲ روز را در املاک شخصی خود و ۱۸۷ روز را در زمین‌های گلف گذرانده است. کاخ سفید هنوز به این گزارش واکنش نشان نداده است.

هزینه سفرهای ترامپ بحث نقض منشورهای اخلاقی از سوی رئیس جمهوری را مطرح کرده است؛ چرا که ترامپ تقریباً برای تمام بازی‌های گلف به زمین‌های گلف خودش رفته و عملاً با اجاره زمین بازی به تجارت خودش سود رسانده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر