{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 355201

رشد اقتصادی آلمان در سه ماهه نخست امسال از صفر درصد فاصله گرفت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، با وجود تشدید مشکلات بر سر راه بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا به دلیل مساله برگزیت، جنگ تجاری، کاهش تولیدات صنعتی و مشکلات منطقه یورو، رشد اقتصادی آلمان از صفر درصد در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۸ به ۰.۴ درصد در سه ماهه ابتدایی سال جاری افزایش یافته است و به نظر می‌رسد خطر رکود فعلاً از سر اقتصاد آلمان رفع شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، ینس اولیور نیکلاش، کارشناس مسائل بانکی در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه تصریح کرده است که اتخاذ اقدامات جدی تر دولت برای بهبود چشم‌انداز اقتصادی آلمان مسأله‌ای ضروری است. وی افزود: آمارهای جدید نشان داد سال ۲۰۱۹ را به آن بدی که پیش تر تصور می‌کردیم شروع نکرده‌ایم.

مرکز آمار آلمان از تقویت مصارف خصوصی و بخش ساخت و ساز به عنوان دلایل اصلی بازگشت اقتصاد آلمان به مسیر صعودی یاد کرده است. نیکلاش با استناد به آمارهای نگران کننده بخش صنعت که یکی از اصلی‌ترین محرکه‌های رشد اقتصادی آلمان در سال‌های اخیر بوده است می‌افزاید: با توجه به ضعف در بخش صنعت و ریسک‌های خارجی، کماکان احتیاط در برآوردها از نرخ رشد به جای خود باقی است.

پتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان با استقبال از تقویت رشد اقتصادی این کشور آن را شروعی امیدوار کننده در سال جاری خوانده است.

پیش‌تر بانک مرکزی آلمان نرخ رشد ۱.۶ درصدی را برای رشد امسال پیش بینی کرده بود که این رقم بعداً در گزارشی به ۰.۸ درصد رسید و سپس در بازنگری مجدد این بانک، این نرخ به ۰.۵ درصد کاهش پیدا کرد. کمیسیون اروپا نیز در گزارش ماه پیش خود رشد امسال بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا را تنها ۰.۵ درصد پیش بینی کرد که در صورت تحقق، دومین رشد اقتصادی ضعیف در بین کشورهای عضو منطقه یورو پس از ایتالیا خواهد بود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری