کد خبر 353389

لاوروف: امیدواریم در برجام عقل و منطق برتری یابد

وزیر امور خارجه روسیه با بیان اینکه به گفت وگو با طرف آمریکایی در خصوص توافق هسته‌ای با ایران ادامه می‌دهد، ابراز امیدواری کرد که در برجام سرانجام عقل و منطق برتری یابد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سرگئی لاوروف روز سه شنبه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با مایک پمپئو این را هم گفت که روسیه و آمریکا اختلافات زیادی در این زمینه دارند.
وی ابراز امیدواری کرد که شایعه اعزام 120 هزار نیروی نظامی آمریکا به خلیج فارس واقعیت نداشته باشد، زیرا وضعیت منطقه را متشنج خواهد کرد.
وزیر خارجه روسیه تاکید کرد: منظور روسیه این است که وضعیت به مناقشه و درگیری نظامی نیانجامد؛ آمریکایی ها هم به حل سیاسی مساله ایران معتقد هستند با این وجود وضعیت واقعا دشوار است.
لاوروف در ادامه به اقدامات آمریکا علیه ایران اشاره کرد و آن را باعث بروز تنش در منطقه خواند و افزود: خروج از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و تحریم خرید نفت ایران باعث افزایش مناقشه شده است.
وزیر خارجه روسیه گفت: به همراه شرکای خود ازجمله چین سعی می کنیم در تماس با طرف آمریکایی از بحران کنونی خارج شویم، زیرا این حفره (بحران) در حال عمیق تر شدن است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری