کد خبر 351802

مسکو اعلام کرد:

سوریه، ونزوئلا و برجام؛ محور مذاکرات ظریف و لاوروف

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که وزیر امور خارجه ایران، در سفر خود به مسکو با همتای روس خود بر سر اوضاع سوریه و ونزوئلا به بحث و گفت‌وگو می‌پردازد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه اطلاع داده است که که محوریت دیدار محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران و سرگئیلاوروف، برجام، سوریه و ونزوئلا خواهند بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: در جریان مذاکرات، اوضاع کنونی ارتباطات چند منظوره میان ایران و روسیه مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. همچنین گام‌های مشخصی برای پیشرفت در برنامه‌های آتی مطرح شده است. محور این گفت‌وگوی چند ساعته، موضوعات کلیدی منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله حل و فصل مسئله سوریه، دریای خزر، آسیای مرکزی، سازمان همکاری شانگهای، برجام و ونزوئلا خواهد بود.

وزارت خارجه روسیه در ادامه تاکید کرد که مسکو از پایبندی ایران به مفاد برجام حمایت می‌کند. روسیه قصد ندارد تحریم‌های یکجانبه غیرقانونی وضع شده توسط آمریکا علیه ایران و کسانی که به آن مربوط هستند را بپذیرد.

وزیر امور خارجه کشورمان، امشب در رأس هیأتی بلندپایه و با هدف رایزنی در خصوص آخرین وضعیت روابط دوجانبه، جدیدترین تحولات منطقه‌ای و موضوعات روز بین المللی با همتای روس خود، عازم پایتخت فدراسیون روسیه خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر