کد خبر 350448

واکنش ایران به اظهارنظر آمریکا در مورد نقض حقوق زنان

سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه از نظر آمریکا، مواضع حقوق بشری در حال حاضر به کالایی برای خرید و فروش هم تبدیل شده، تصریح کرد: ایرانی‌ها نیازی به حمایت‌های فریبکارانه و جنگ افروزانه آمریکا ندارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به همتای آمریکایی‌اش گفت: از نظر آمریکا، مواضع حقوق بشری که قبلا ابزاری سیاسی بود، حالا به کالایی برای خرید و فروش هم تبدیل شده است.

سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به اظهارات مداخله جویانه همتای آمریکایی‌اش گفت: برای همه دنیا روشن شده که رژیم آمریکا نه اعتقادی به حقوق بشر دارد و نه از هیچ وجاهت اخلاقی و مشروعیتی برای دخالت در اینگونه مسائل برخوردار است تا ژست حقوق بشری بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: سکوت شرم آور وزارت خارجه آمریکا در قبال گردن زدن و به صلیب کشیدن ۳۷ نفر فعال سیاسی و اقلیت مذهبی در عربستان جدیدترین مثال برای این واقعیت است که از نظر آمریکا، مواضع حقوق بشری که قبلا ابزاری سیاسی بود، حالا به کالایی برای خرید و فروش هم تبدیل شده است. 

موسوی افزود: تروریسم اقتصادی آمریکا از طریق تحریم‌های کور علیه یک ملت بزرگترین و گسترده‌ترین نقض حقوق اقتصادی و اجتماعی بشر است. 

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: رعایت حقوق بشر برای همه کشورها لازم است؛ ولی آمریکا با پرونده سیاهی که به لحاظ حقوق بشری در داخل و خارج آمریکا دارد، ضرورت دارد یک بازنگری فوری در این خصوص  انجام دهد. نقض مستمر حقوق اقلیت‌های نژادی و مذهبی در داخل آمریکا و صادرات میلیاردی اسلحه برای کشتار غیرنظامیان تا شکنجه در زندان‌های مخوف و اعمال یکجانبه تحریم‌های بیرحمانه علیه سایر ملت‌ها تنها بخشی از این کارنامه است.

وی تصریح کرد: ایرانی‌ها نیازی به حمایت‌های فریبکارانه و جنگ افروزانه آمریکا ندارند.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای که توسط «مورگان اورتگاس» سخنگوی این وزارتخانه ارائه شد، اتهاماتی را در خصوص نقض حقوق زنان به جمهوری اسلامی ایران نسبت داد. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر