{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 349238

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه بار دیگر با اعلام مخالفت با تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران گفت: آمریکا تلاش می کند همه اقدامات دولت ایران را محدود کند تا وضعیت داخلی در این کشور پیچیده و اقدامات خارجی آن در جهان دشوار شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، ماریا زاخارووا در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی در ساختمان وزارت خارجه روسیه گفت: اقدامات آمریکا همه ابعاد سیاست داخلی ایران و فعالیت های آن در سطح بین المللی را دربرمی گیرد.

وی تصریح کرد: تصمیم آمریکا برای تمدید نکردن معافیت هشت کشور از تحریم خرید نفت ایران را بخشی از استراتژی جهانی آمریکا علیه ایران می دانیم و آن را محکوم می کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: ما مخالفت خود را با اصل تحریم های یکجانبه اعلام کردیم که از سوی تشکیلات بین المللی ازجمله شورای امنیت که تحریم ها را مشروع می کند تایید نشده است.

وی افزود: آنچه که مربوط به ایران می شود بارها اعلام کرده ایم که با سیاست های ضدایرانی آمریکا مخالفیم.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه خاطرنشان کرد: اهداف اعلام شده از سوی آمریکا حتی اگر با تلاش آمریکا مطلوب بنظر برسد، با سیاست مشخص تحریم های یکجانبه هیچ وجه مشترکی ندارد. در واقع این فشار علنی و بسیار خصمانه بر یک کشور مستقل است.

زاخارووا چند روز پیش در گفت وگوی اختصاصی هم تحریم های آمریکا علیه ایران را محکوم و تایید کرد که این سیاست از دیرباز در دستور کار ایالات متحده قرار داشته است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری