کد خبر 347470

آنکارا: اقدام آمریکا در تروریستی خواندن سپاه خطرناک است

وزیر خارجه ترکیه در نشست خبری مشترک با همتای ایرانی خود که به آنکارا سفر کرده، در مخالفت با اقدام آمریکا در «تروریستی» خواندن سپاه پاسداران، این اقدام را «تصمیمی بسیار خطرناک» خواند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه در کنفرانس خبری مشترک با «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران در آنکارا، مخالفت ترکیه با مواضع آمریکا علیه ایران در زمینه تحریم‌ها و تروریستی شناختن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تکرار کرده است.

اوغلو در ابتدای این نشست خبری بر روابط خوب ترکیه و ایران به عنوان دو کشور همسایه تاکید کرد و گفت: «ما خواهان توسعه روابط دو کشور به ویژه در زمینه پیوندهای تجاری و اقتصادی هستیم».

وزیر خارجه ترکیه که پیشتر بارها مخالفت آنکارا با  مواضع ضد ایرانی دولت آمریکا را اعلام کرده بود، در نشست خبری امروز چهارشنبه باز هم موضع ترکیه را تکرار کرد.

این دیپلمات ارشد ترکیه‌ای تاکید کرد که کشورش با تحریم‌های آمریکا علیه ایران مخالف است.

مولود چاووش اوغلو به اقدام اخیر آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم اشاره کرد و در این باره تصریح کرد، اقدام آمریکا در تروریستی خواندن سپاه را «تصمیمی بسیار خطرناک» خواند.

وزیر خارجه ترکیه همچنین اعلام کرد که رایزنی‌های این کشور با ایران در خصوص سوریه و مذاکرات آستانه  ادامه دارد و «آنکارا در حال همکاری با ایران و روسیه برای حصول به یک آتش‌بس در سوریه است».

بیشتر بخوانید
ارسال نظر