{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 345641

رسانه‌های خارجی نسبت به تروریست خوانده شدن سپاه پاسداران توسط کاخ سفید واکنش نشان دادند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از میزان، دولت آمریکا در بیانیه‌ای رسماً برنامه خود برای اضافه کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فهرست سازمان‌های اصطلاحاً «تروریستی» خود اعلام کرد که در این بیانیه، کاخ سفید با متهم کردن ایران به حمایت از تروریسم نوشته شده:

ما تا زمانی که این کشور از رفتارهای مخرب و غیرقانونی خود دست بردارد، به افزایش فشار علیه ایران و بالا بردن هزینه‌های حمایت از فعالیت‌های تروریستی توسط این کشور ادامه خواهیم داد.

در همین راستا دولت ها و رسانه های مختلف نسبت به این اقدام ترامپ واکنش نشان دادند، که در ادامه برخی از این واکنش ها را از نظر می گذرانیم:

واکنش رسانه های خارجی نسبت به تروریست خوانده شدن سپاه پاسداران

تروریستی نامیدن سپاه پاسداران، اوضاع منطقه را پیچیده تر می کند

شینهوا، خبرگزاری رسمی چین دوشنبه شب اعلام کرد؛ دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز دوشنبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را یک سازمان تروریستی خارجی اعلام کرده است.

این خبرگزاری چینی خاطرنشان کرد؛ بسیاری بر این باورند که حرکت دولت آمریکا در تروریستی نامیدن سپاه ایران به عنوان یک نهاد مهم نظامی، اوضاع خاورمیانه را پیچیده و بغرنج‌تر خواهد کرد.

وزارت دارایی آمریکا می‌تواند تمام دارایی‌های سپاه در بانک‌های آمریکا را مسدود کند

تارنمای نشریه تایمز انگلیس نوشت: تروریستی نامیدن سپاه پاسداران از سوی دونالد ترامپ، دیپلماسی در خاورمیانه را پیچیده می‌کند، و از این ‌پس سربازان آمریکایی و دیپلمات‌ها از تماس با مقام‌های عراقی و لبنانی که با مقام‌های سپاه تعامل می‌کنند،منع خواهند شد.

این برای اولین بار است که ایالات‌متحده آمریکا یک‌نهاد حکومتی در جهان را تروریستی نامیده است.با این‌حال کارشناسان هشدار داده‌اند که این تصمیم می‌تواند با واکنش منفی علیه سربازان آمریکا در خاورمیانه روبه رو شود.
این نشریه انگلیسی با اشاره به 'وجود افراد جنگ‌طلب در حلقه داخلی نزدیکان ترامپ'، عنوان کرد که این تصمیم قابل پیش‌بینی بود.

به نوشته تایمز، وزارت دارایی آمریکا اینک می‌تواند تمام دارایی‌های سپاه در بانک‌های آمریکا را مسدود کند و افرادی که به این سازمان کمک می‌کنند با جرائم کیفری تا 20 سال حبس مواجه شوند.

اقدام مشابه علیه آمریکا؛ پاسخ تروریستی نامیدن سپاه

'سی جی تی ان' تلویزیون انگلیسی زبان چین از قول منتقدان اقدام ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در اعلام سپاه پاسداران به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی، هشدار داد که این حرکت می تواند مقامات نظامی و اطلاعاتی آمریکا را به اقدام مشابه توسط دولت های غیر متحد واشنگتن، مواجه کند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری