{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 344568

رئیس ستاد ارتش آمریکا:

رئیس ستاد ارتش آمریکا با اشاره به قدرت تسلیحاتی اتمی روسیه، مدعی شد که این کشور تنها تهدید موجودیتی فعلی برای ایالات متحده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، ژنرال «مارک میلی» رئیس ستاد ارتش ایالات متحده شامگاه سه‌شنبه مدعی شد روسیه تنها کشور در جهان است که تسلیحات اتمی لازم برای نابودی آمریکا را در اختیار دارد، پس تنها تهدید وجودی برای واشنگتن است.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» ژنرال میلی طی سخنرانی برای کمیته خدمات مسلح مجلس نمایندگان آمریکا گفت: «به‌دلیل توانمندی‌های اتمی روسیه، آنها تنها کشور روی کره زمین هستند که می‌توانند ایالات متحده را نابود کنند».

وی با بیان اینکه چنین توانمندی‌های روسیه به معنای تمایل مسکو برای اجرای عملیات نظامی علیه آمریکا نیست، توضیح داد: «با این حال، به‌این معنی است که روسیه همچنان تهدید وجودی فعلی علیه ایالات متحده است».

این مقام ارشد نظامی آمریکا همچنین مدعی شد که روسیه تلاش خواهد کرد تا سازمان پیمان آتلانتیک شمالی را به‌عنوان یکی از اتحادهای ایالات متحده، تضعیف کرده و با آن کار، این کشور را در تمام مناطق جهان از جمله شمالگان به چالش بکشد تا قدرت پیشین خود را بازیابد.

این در حالی است که ژنرال میلی به گسترش سیستماتیک ناتو در مناطق اروپای مرکزی و شرقی طی دو دهه گذشته و همچنین تقویت حضور نظامی این سازمان در لهستان، رومانی و دریای بالتیک بعد از آغاز بحران اوکراین یا استقرار بخش‌هایی از سامانه‌های سپر موشکی آمریکا در مناطق مختلفی از اروپا هیچ اشاره‌ای نکرد.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا نیز روز سه‌شنبه گفته ابراز امیدواری کرده بود که روسیه به تهدید امنیتی برای ایالات متحده تبدیل نشود و واشنگتن بتواند روابط خوب با مسکو را حفظ کند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری