کد خبر 341919

آمریکا ۶فرد و ۸نهاد روسی را تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا ۶فرد و ۸نهاد روسی را به دلیل بحران اوکراین تحت تحریم قرار داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، وزارت خزانه‌داری آمریکا ۶ فرد و ۸ نهاد روسی را به بهانه نقش داشتن در بحران اوکراین تحریم کرد.

خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد تحریم‌های اعلام‌شده امروز افراد و سازمان‌هایی را هدف قرار دارد که در حمله عاملان روس به قایق‌های اوکراین در بندر کرچ، الحاق شبه‌جزیره کریمه به روسیه و حمایت از عناصر «جدایی‌طلب» در شرق اوکراین نقش داشته‌اند. 

آمریکا آخرین بار در ماه ژانویه تحریم‌های ضد روسی را گسترش داد و طی آن 21 فرد و 12 نهاد را به لیست تحریم‌های خود افزود.

تحریم‌های امروز آمریکا شامل معاون مدیر تیم محافظان مدودف، نخست وزیر روسیه نیز می‌شود.

بر اساس اعلام وزارت خارجه آمریکا، تحریم‌های جدید واشنگتن با هماهنگی با اتحادیه اروپا و کانادا اعلام شده و وزارت امور خارجه آمریکا دلیل تحریم‌های جدید علیه مسکو را حوادث سال گذشته در تنگه کرچ اعلام کرده است.

در 25 نوامبر سال گذشته سه کشتی جنگی اوکراینی از مرز دریایی روسیه در تنگه کرچ عبور کردند. روسیه با تصرف این سه‌کشتی تمامی 24 نفر سرنشینان آن را نیز بازداشت کرد.

«ولادمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه با تحریک‌آمیز توصیف کردن این موضوع، اشاره کرد که تعدادی از نیروهای امنیتی اوکراین که مسئول عملیات هستند در این کشتی‌ها حضور داشتند.

آمریکا در سال 2014 برای نخستین بار و به دلیل بحران اوکراین، تحریم‌هایی را علیه روسیه اعلام کرد. این تحریم‌ها بارها تمدید شد و افراد و نهادهای بیشتری را در برگرفت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر