کد خبر 339797

تورم کره جنوبی ۰.۵درصد شد!

نرخ تورم کره جنوبی در فوریه ۲۰۱۹ به ۰.۵ درصد رسید.

به گزارش تریدینگ اکونومیکس، تورم ۱۲ ماهه منتهی به ماه فوریه کره جنوبی به تنها ۰.۵ درصد رسیده است که در مقایسه با مدت مشابه قبل ۰.۳ درصد کاهش یافته است و پایین‌ترین سطح تورم ثبت شده این کشور در طول ۲.۵ سال اخیر به شمار می‌رود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، کاهش شدید قیمت مواد غذایی و هزینه‌های حمل و نقل یکی از اصلی‌ترین دلایل کاهش نرخ تورم کره جنوبی عنوان شده است.

بالاترین نرخ تورم در بخش‌های مختلف مربوط به تورم بخش لوازم منزل با تورم ۳.۲ درصدی بوده است و پس از این بخش، هتل‌داری و رستوران با تورم ۲.۸ درصدی و نوشیدنی با تورم ۲.۶ درصدی قرار داشته‌اند.

از طرف دیگر نرخ تورم حمل و نقل با منفی ۴.۲ درصد و مواد غذایی با منفی ۳.۲ درصد، بیشترین نقش را در کاهش تورم داشته‌اند. تورم بخش ارتباطات و بهداشت و درمان نیز منفی و به ترتیب معادل منفی ۲.۳ و منفی ۰.۹ درصد عنوان شده است.

بانک مرکزی کره جنوبی هفته پیش اعلام کرده بود با تداوم روند کاهشی کنونی، رسیدن به نرخ تورم صفر درصدی نیز چندان دور از انتظار نیست.

به گفته مرکز آمار این کشور، نرخ تورم استاندارد سازمان توسعه و همکاری اقتصادی که تغییرات قیمتی کالاهای انرژی و کشاورزی را در نظر نمی‌گیرد، در ۱۲ ماه منتهی به ماه فوریه ۲۰۱۹ در این کشور ۱.۱ درصد بوده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری