کد خبر 337234

موتور بوئینگ از نروژ به ایران می‌رسد

خطوط هوایی نروژ قصد دارد برای به پرواز در آوردن یک فروند بوئینگ خود که از آذر ماه تا کنون در فرودگاه شیراز زمینگیر شده است، یک موتور نو را برای این هواپیمای مسافربری به ایران ارسال کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، یکی از سخنگوهای خطوط هوایی نروژ اعلام کرد با ارسال یک دستگاه موتور جدید برای هواپیمای زمینگیر شده در شیراز، انتظار می رود که این هواپیما طی چند روز آینده به نروژ برگردد.

این هواپیمای مسافربری بوئینگ 737MAX که آذر ماه به‌دلیل نقص فنی مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه شیراز شده بود، به‌دلیل تحریم‌های آمریکا علیه ایران قادر به انجام تعمیرات و بازگشت به نروژ نبوده است.

این هواپیما که با 192 مسافر و خدمه پرواز از دبی به اسلو پرواز می‌کرد، مجبور شد به‌دلیل مشکل فنی در موتور در فرودگاه شیراز فرود ایمنی انجام دهد.

با این‌که مسافران این پرواز توانستند با هواپیمایی دیگر به اسلو بروند، تعمیرکاران شرکت نروژی مشغول کار به‌روی خود هواپیما در فرودگاه شیراز شدند، ولی تحریم های آمریکا علیه ایران برای آن ها دردسرساز شد.

تحریم‌های آمریکا بر ضد ایران، مانع ارسال هرگونه قطعات یدکی به خاک ایران شده بود.

اکنون با حل و فصل مشکلات مربوطه، شرکت نروژی تصمیم گرفته است یک دستگاه موتور جدید بر روی هواپیمای خود نصب کند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پس از خارج کردن کشورش از توافق برجام، تحریم‌های قبلی علیه ایران، از جمله تحریم‌های صنعت هوایی را بازگردانده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر