{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 336325

وزرای خارجه ایران و آلمان روز شنبه در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ دیدار کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، سخنگوی وزارت خارجه ایران در بیانیه‌ای از دیدار «محمد جواد ظریف»، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی و «هایکو ماس»، وزیر آلمان در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ خبر داد.

آلمان یکی از کشورهای طرف توافق هسته‌ای با ایران است و با تصمیم «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای خروج از این توافق مخالفت کرده است. برلین، علی‌رغم این درباره فعالیت‌های موشک‌های بالستیک و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران با واشنگتن همراه شده است. 

هایکو ماس امروز شنبه در مصاحبه‌ای با روزنامه «هانوفرشه آلگماینه سایتونگ» آلمان گفت که همه کشورهای اروپایی خواستار حفظ توافق هسته‌ای با ایران هستند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا آمریکا می‌خواهد اروپا را از هم جدا کند گفت: «آمریکایی‌ها اروپا را به خاطر منافع خود می خواهند. اما منافع کشورهای عضو اتحادیه اروپا همواره با منافع آمریکا مشابه نیست. بنابراین اروپا باید قاطعانه و در حد ممکن از منافع خود حمایت کند.»

ماس در پاسخ به این پرسش که آیا اروپا توانایی این کار را دارد گفت: «بله، اروپایی‌ها قاطعانه و با اقدامات متقابل به تعرفه‌های گمرکی بالای آمریکا روی محصولات فولاد و آلومینیوم واکنش نشان داده‌اند و همه اروپاییان از حفظ توافق هسته‌ای حمایت می‌کنند.»

photo_2019-02-16_18-18-31

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری