کد خبر 336279

مایک پنس: باید با ایران مقابله کنیم

معاون رئیس‌جمهور آمریکا امروز شنبه در کنفرانس امنیتی مونیخ، ضمن تکرار مواضع مداخله‌جویانه واشنگتن درباره مسائل مختلف،بر لزوم خروج کشورهای اروپایی از برجام و مقابله با ایران تاکید کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نفر دوم دولت آمریکا امروز شنبه در کنفرانس امنیتی مونیخ به تکرار لفاظی علیه  ایران پرداخت و همچنین به تکرار مواضع مداخله‌جویانه واشنگتن در امور ونزوئلا پرداخت.

«مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا در ابتدا از حضور در این نشست ابراز خرسندی و از میزبانان آلمانی کنفرانس امنیتی مونیخ قدردانی کرد.

معاون رئیس‌جمهور آمریکا از «رهبری دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در مسائل سیاست خارجی و امنیتی سخن گفت و متعهد شد که دولت آمریکا به تعهدات خود در ناتو ادامه می‌دهد.

معاون ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا را «رهبر جهان آزاد» خواند و البته گفت که کشورهای اروپایی عضو ناتو باید اقدامات بیشتری در زمینه تعهداتشان در قبال هزینه‌های دفاعی ناتو انجام دهند.

وی در این نشست گفت که دولت آمریکا مخالف خرید تجیهزات و تسلیحات اعضای ناتو از کشورهای متخاصم شرقی است چرا که به گفته او این اقدامات سبب تضعیف اتحاد ناتو و کشورهای غربی می‌شود.

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین مخالفت و ضدیت این کشور با خرید تجهیزات از شرکت «هوآوی» چین توسط متحدان آمریکا را تکرار کرد.

مایک پنس درباره مقابله با داعش هم مدعی شد که با اقدامات آمریکا و ائتلاف تحت رهبری اش، خلافت اسلامی از بین رفته است.

معاون رئیس‌جمهور آمریکا همچنین درباره طرح خروج نظامیان این کشور از سوریه هم گفت که این اقدام، تغییری تاکتیکی است و تغییر در استراتژی این کشور نیست.

پنس درباره روسیه و تحولات اوکراین هم صحبت کرد و مسکو را به اقداماتی از قبیل توسل به گزینه نظامی و تصرف سرزمین اوکراین متهم کرد.

معاون رئیس‌جمهور آمریکا ایران را بزرگترین تهدید صلح و امنیت در منطقه غرب آسیا و بزرگترین کشور حامی تروریسم در جهان خواند.

او مدعی شد که ایران در منطقه از اقدامات تروریستی در مناطق مختلف از قبیل سوریه و یمن حمایت می‌کند و همچنین بر نابودی اسرائیل تاکید می‌کند.

مایک پنس همچنین جمهوری اسلامی ایران را «ضد یهودی» خواند و از کشورهای جهان خواست که با یهودی ستیزی مقابله کنند.

وی سپس به سخنان تاریخی امام خمینی (ره) درباره «محو اسرائیل از صحنه روزگار» اشاره کرد و گفت که جمهوری اسلامی از ابتدا به دنبال نابودی اسرائیل بوده است.

معاون رئیس‌جمهور آمریکا سپس ایران را «یک رژیم قاتل» خواند و از کشورهای اروپایی خواست که از توافق هسته‌ای ایران (برجام) خارج شوند و با «رهبری آمریکا برای مقابله با ایران» همراهی کنند.

این مقام ارشد آمریکایی که بعد از حضور در نشست ضد ایرانی ورشو لهستان به آلمان سفر کرده، در سخنرانی امروز خود درخواستش از اروپایی‌ها برای خروج از برجام و تشدید فشارهای اقتصادی علیه ایران را تکرار کرد.

پنس درباره مذاکرات آمریکا با کره شمالی و دیدار آتی ترامپ با «کیم جونگ اون» رهبر این کشور صحبت کرد و گفت که واشنگتن متعهد به خلع سلاح اتمی در شبه جزیره کره است.

معاون ترامپ در ادامه مداخلات آمریکا در امور داخلی ونزوئلا، «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور قانونی این کشور آمریکای لاتین را «غیرمشروع و دیکتاتور» خواند و گفت: «مادور باید کنار برود».

معاون رئیس‌جمهور آمریکا از ادامه حمایت‌های این کشور از رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا خبر داد و مدعی شد که «خوان گوایدو رئیس‌جمهور مشروع ونزوئلا است».

پنس افزود: «زمان آن رسیده که بقیه کشورهای جهان هم گوایدو را به عنوان رئیس‌جمهور ونزوئلا به رسمیت بشناسند و در کنار مردم و دموکراسی در ونزوئلا قرار گیرند».

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری