کد خبر 336115

کنفرانس امنیتی مونیخ با حضور ظریف آغاز شد

پنجاه و پنجمین دوره کنفرانس امنیتی مونیخ روز جمعه در هتل بایریشرهوف مونیخ با حضور جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران آغاز به کار کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  ایرنا ، ولفگانگ ایشینگر دیپلمات کهنه کار آلمانی و رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ در سخنرانی افتتاحیه این کنفرانس یک کلمه طولانی در زبان آلمانی را معرفی کرد و گفت که کلمه Weltpolitikfähigkeitsverlustvermeidungsstrategie که 48 حرف دارد به این معناست که 'ما نیازمند یک راهبرد هستیم تا توانایی تاثیرگذاری بر امور جهانی را از دست ندهیم'. 
ایشینگر در حالی که لباسی با طرح پرچم اتحادیه اروپا بر تن داشت که یک ستاره از آن به نشانه برگزیت حذف شده بود، افزود: تنها کافی نیست که بنشینیم و منتظر باشیم تا ادامه مناقشه ها بر آینده جوانان و نسل های آینده در سرتاسر جهان تاثیر بگذارد و همچنین کافی نیست که بنشینیم و دعا کنیم که به بدترین ها دچار نشویم. 
در جلسه روز جمعه همچنین 'اورسولا فان در لاین' وزیر دفاع آلمان در سخنانی با بیان اینکه 'ناتو بیش از یک اتحاد نظامی است و یک اتحاد سیاسی نیز به شمار می رود' افزود: ما بطور یکسان در کنار ضعیف ترین و قوی ترین متحدان می ایستیم. 
وزیر دفاع آلمان در اشاره ای به اختلافات کشورهای اروپایی با دولت آمریکا در خصوص هزینه های نظامی گفت: ما به عنوان متحدان، با هم درخصوص گام های بعدی تصمیم می گیریم و این تنها راه تضمین اعتبار و مشروعیت ما است. 
پنجاه و پنجمین دوره کنفرانس امنیتی مونیخ با شرکت بیش از 600 تن از تصمیم سازان بین المللی از عرصه های مختلف سیاسی، تجاری و جامعه مدنی روزهای 15 تا 17 فوریه (26 تا 28 بهمن) برای بحث درباره بحران های کنونی و چالش های امنیتی آینده برگزار می شود. 
امروز جمعه موضوع 'همکاری دفاعی و تجارت بین المللی' محور اصلی مباحثات خواهد بود. 
'محمدجواد ظریف' وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران صبح امروز جمعه به منظور شرکت در پنجاه و پنجمین کنفرانس امنیتی مونیخ وارد آلمان شد. ظریف علاوه بر سخنرانی در این کنفرانس مهم بین المللی با مقامات و شخصیت های حاضر در این نشست دیدار و گفت وگو خواهد کرد.
این کنفرانس بنا به گفته برگزار کنندگان آن، در پنج دهه گذشته به یکی از مجامع اصلی جهانی برای بحث درباره سیاست های امنیت بین المللی تبدیل شده است. 
کنفرانس دفاعی و امنیتی مونیخ از سال 1963 تاکنون هر سال در شهر مونیخ آلمان برگزار شده است و هدف کنفرانس گفت وگوی مسوولان و روسای سیاسی، اقتصادی، علمی و نظامی سراسر جهان درباره حفظ صلح و برقراری امنیت است. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری