کد خبر 334546

ترامپ سارق فرصت‌های شغلی آمریکایی‌ها را معرفی کرد

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا یک بار دیگر چین را متهم کرد که با راهبردهای ناعادلانه تجاری به بزرگترین سارق فرصت های شغلی آمریکایی ها تبدیل شده است.

به گزارش روزنامه اپل هنگ کنگ، ترامپ تاکید کرده است باید یک توافق ساختاری و نهادینه قوی با چین حاصل شود که بر اساس آن از این اقدامات جلوگیری گردد.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، ترامپ که به سختگیری های تعرفه ای علیه چین شهره شده و تهدید کرده است تعرفه بیشتری روی 250 میلیارد دلار از کالاهای چین در نظر خواهد گرفت گفته است: پکن تجارت ناعادلانه دارد این روند باید متوقف شود.
رییس جمهوری آمریکا با اشاره به اینکه چین باعث شده است فرصت های شغلی زیادی برای آمریکایی ها از بین برو ، گفت: باید با یک توافق تجاری ساختاری خوب، مانع سرقت فرصت های شغلی شویم باید از آمریکایی ها دربرابر چین حراست کنیم و اجازه کسری بیشتری تجاری در برابر پکن را ندهیم.
ترامپ با اشاره به اینکه در ماه جاری میلادی با 'شی جین پینگ' رییس جمهوری خلق چین دیدار و گفت و گو می کن ، افزود: باید توافقی انجام دهیم که قواعد اجرایی الزامی داشته باشد و از تجارت ناعادلانه چینی ها جلوگیری کند.
وی یک بار دیگر از چین انتقاد کرد که در چند دهه گذشته بیشترین ظلم را در تجارت با آمریکا کرده و فشارهای فراوانی به این کشور آورده است و حالا وقت آن رسیده است که این دوران به پایان برسد و چین پاسخگو شود. 
رییس جمهوری آمریکا تاکید کرد: چین سال ها صنایع آمریکا را هدف قرار داده و حق مالکیت معنوی را دزدیده و با سرقت فرصت های شغلی مردم آمریکا رفاه را از آنها ربوده است حالا به یک توافق محکم برای پایان دادن به این اقدامات نیاز است و این را صراحتا به چین اعلام کرده ایم.
چین و آمریکا یک توافق موقتی آتش بس دارند که اول مارس پایان می یابد احتمالا دیدار دو رییس جمهوری در حاشیه دیدار سران آمریکا و کره شمالی در پایان ماه جاری میلادی در ویتنام انجام خواهد شد.
اظهارات شدید اللحن رییس جمهوری آمریکا علیه چین در شرایطی انجام می شود که پکن می گوید: آمریکا و ترامپ باید ذهنیت جنگ سرد را کنار بگذارند.
چین که بارها از سیاست های دونالد ترامپ انتقاد کرده است، تاکید می ورزد واشنگتن با باز کردن درهای صادرات فناوری های پیشرفته می تواند این کسری تجاری 350 میلیارد دلاری را دربرابر چین برطرف کند.
بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری