{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 334334

سفیر روسیه در تهران:

سفیر روسیه در تهران ضمن اشاره به حذف دلار در تبادلات مالی با ایران، از بکارگیری ارزهای ملی روسیه و ایران برای تراکنش‌های مالی فی مابین خبر داد.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سفیر روسیه در تهران در گفت‌وگویی از حذف «دلار» از چرخه مبادلات مالی بین ایران و کشورش خبر داد.

 «لوان جاگاریان» سفیر روسیه در ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری «تاس» با اشاره به حذف دلار از مبادلات مالی بین دو کشور و استفاده از ارزهای ملی گفت: «برای روسیه مهم است که پرداخت‌های مالی با ایران را با ارزهای ملی انجام دهد. ما از تمام ابزارهای موجود برای آوردن شاخص‌های ذکر شده به بالاترین سطح ممکن استفاده خواهیم کرد.»

وی افزود که مسکو در همکاری با ایران عملا استفاده از دلار را کنار گذاشته است. جاگاریان توضیح داد: «ما بر روی "روبل" روسیه و "ریال" ایران تکیه خواهیم کرد و در صورت لزوم و فقدان گزینه‌های دیگر از "یورو" استفاده می‌کنیم.»

دیپلمات روس افزود: «هرچند که اعتقاد دارم ساختار بانکی دو کشور توانایی لازم برای موفقیت در انجام این وظایف را دارد، اما این یک کار چالشی است.»

 «الکساندر نواک» وزیر انرژی روسیه  نیز در پائیز 2018  گفته بود که حدود 20 تا 30 درصد مبادلات مالی بین تهران و مسکو با ارزهای ملی دو کشور صورت می‌گیرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری