کد خبر 332017

در پیروی از آمریکا؛

انگلیس ۱.۲میلیارد طلای ونزوئلا را بلوکه کرد

انگلیس در پیروی از آمریکا و با مداخله در امور داخلی دولت منتخب کاراکاس، ۱.۲ میلیارد طلای ونزوئلا را بلوکه کرد.

به گزارش اسپوتنیک، انگلیس از بازگرداندن دارائی های متعلق به دولت ونزوئلا در قالب طلا به درخواست «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری قانونی و منتخب ونزوئلا خودداری کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، بر اساس اعلام این خبرگزاری، ارزش دارائی های مورد درخواست ونزوئلا ۱.۲ میلیارد دلار بود و لندن به بهانه واهی آشوب های خیابانی در کاراکاس از بازگرداندن آن خودداری کرده است.

بر اساس اعلام اسپوتنیک، «خوان گوایدو» رئیس کنگره ملی ونزوئلا که با پیروی از دستورات برخی کشورهای غربی رهبری کودتاچیان خیابانی علیه «نیکلاس مادورو» را برعهده گرفته است، امروز شنبه در پیامی توییتری در این خصوص اعلام کرد: فرایند حفاظت از اموال ونزوئلا آغاز شده است. اجازه سوء استفاده از این دارائی ها را نمی دهیم.

به دنبال مجموعه اقدامات تحریک آمیز واشنگتن، از چهارشنبه گذشته تعدادی از هواداران «خوان گوایدو» در برخی خیابان های کاراکاس پایتخت این کشور به خیابان ها ریخته و پس از سردادن شعارهایی ضد «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری قانونی و منتخب ونزوئلا دست به آشوب و هرج و مرج در خیابان ها و معابر برخی از شهرها زدند.

«نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری قانونی و منتخب ونزوئلا طی سخنانی در جمع هواداران خود مقابل کاخ ریاست جمهوری کاراکاس اعلام کرد: ونزوئلا تمام روابط خود با آمریکا را قطع کرده است. این کشور درصدد کودتا علیه دولت قانونی ونزوئلا است. تمام دیپلمات‌های آمریکایی ونزوئلا را در عرض ۷۲ ساعت ترک کنند.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر