{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 331312

فروش مسکن در آمریکا در کل سال ۲۰۱۸، ۳.۱ درصد پایین آمد و به ۵.۳۴ میلیون واحد رسید یعنی ضعیف ترین حد از سال ۲۰۱۵ .

 به گزارش رویترز ، فروش خانه در آمریکا در ماه دسامبر به پایین‌ترین حد طی سه سال گذشته رسید و روند افزایش قیمت خانه به شدت کند شد که نشان دهنده از دست رفتن شتاب در بازار مسکن این کشور است .

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، تحقیقات اخیر نشان می دهد گرایش مشتری ها به خرید در ژانویه به پایین ترین حد خود از زمان انتخاب دونالد ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا در بیش از دو سال گذشته رسیده است.

انجمن ملی دلالان معاملات ملکی گزارش کند شدن روند رشد اقتصاد را داده است . فروش خانه در حال حاضر در ضعیف ترین حد خود نسبت به زمان انتخاب ترامپ قرار دارد .

انجمن ملی دلالان معاملات ملکی اعلام کرد فروش خانه در حال حاضر 6.4 درصد کاهش یافته و ماه گذشته به 4.99 میلیون واحد رسیده بود، این پایین ترین رقم از نوامبر 2015 است .

اقتصاددان‌ها پیش بینی کرده بودند فروش خانه یک درصد تا 2.25 میلیون واحد در دسامبر کاهش یابد. فروش فعلی خانه نسبت به سال گذشته 10.3 درصد کاهش یافته است .

در کل سال 2018، فروش 3.1 درصد پایین آمد و به 5.34 میلیون واحد رسید. یعنی ضعیف ترین حد از سال 2015 .

 نرخ بالاتر رهن و کمبود زمین و کار  جلوی رونق بازار مسکن را گرفته که باعث کمبود مسکن و گران شدن آن شده است.

ولی نشانه هایی هم از امید وجود دارد . نرخ ثابت 30 ساله رهن به پایین‌ترین حد طی چهار ماه رسید. با میانه‌روی هایی که در نیمه دوم دسامبر صورت گرفت، تورم قیمت خانه کندتر شده است. میانه قیمت فعلی خانه 2.9 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت و به 253600 دلار در دسامبر رسید که کمترین افزایش از فوریه 2012 است .

رشد دستمزدها در دسامبر به 3.2 درصد رسید و از افزایش قیمت خانه برای اولین بار از فوریه 2012 پیشی گرفت. در حالی که اقتصاد دانها انتظار دارند قدرت خرید بالا برود ولی می دانند تغییراتی که در قانون مالیات در دسامبر 2017 ایجاد شد و کاهش بهره رهن و مالیات بر املاک را محدود کرد، درخواست صاحب خانه شدن را پایین آورده است .

سهام در وال استریت در بحبوحه ترس از رکود اقتصادی جهان پس از پایین آمدن دورنمای صندوق بین المللی پول کاهش یافت . دلار تغییر کمی در برابر ارزهای دیگر داشت و قیمت های خزانه داری آمریکا افزایش یافت .

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری