{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 330876

شورای اروپا از افزودن نام ۲۰ فرد و ۶ نهاد به فهرست تحریم‌های اروپا علیه سوریه و روسیه خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، شورای اروپا امروز دوشنبه فهرست تحریم‌های سوریه را طولانی‌تر کرد. افراد و نهادهایی که به آنها اشاره شده در زمینه توسعه املاک لوکس و دیگر پروژه‌های مورد حمایت دولت سوریه فعال هستند و یا اینکه طبق آنچه اروپا مدعی شده، به نوعی از منافع دولت «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه بهره‌مند می‌شوند.

در فهرست تحریم‌های اروپا نام ۲۷۰ نفر و ۷۲ نهاد دیده می‌شود که مشمول ممنوعیت سفر و مسدود کردن دارایی‌ها می‌شوند.تحریم‌هایی که هم‌اکنون علیه سوریه اعمال می‌شوند شامل محدودیت در سرمایه‌گذاری‌های خاص، تحریم نفتی، مسدود کردن دارایی‌های بانک مرکزی سوریه که در اروپا قرار دارند و محدودیت در صادرات تجهیزات و فناوری‌هایی است که می توان آنها را در سرکوب داخلی به کار گرفت. این تحریم‌ها از سال ۲۰۱۱ وضع شده‌ و از آن زمان مورد بازبینی قرار گرفته‌اند. اول ژوئن، بار دیگر در تحریم‌های سوریه بازنگری خواهد شد.

همچنین در ارتباط با تسلیحات شیمیایی، شورای اروپا امروز نام نه فرد و یک نهاد را به رژیم اقدامات محدود کننده علیه استفاده و گسترش سلاح های شیمیایی که پانزدهم اکتبر سال ۲۰۱۸ ایجاد شده‌است، افزود.

دو نفر از مقامات سازمان اطلاعات نظامی روسیه (GRU) و معاون و رئیس این نهاد که به دست داشتن در حمله سالزبری متهم شده‌اند در این فهرست قرار دارند. همچنین نهادهای سوری، سازمان‌های علمی و تحقیقاتی که به تولید و توسعه تسلیحات شیمیایی متهم شده‌اند شامل تحریم می‌شوند. نام مرکز مطالعات و تحقیقات علمی (SSRC)هم در فهرست تحریم‌ها به چشم می‌خورد.

شورای اروپا در عین حال تاکید کرده است که همواره از دستیابی به راهکاری معتبر و پایدار در زمینه حل بحران سوریه در قالب قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد و در چارچوب اعلامیه ژنو در سال ۲۰۱۲ حمایت می‌کند و بر اساس راهبرد اروپا که در آوریل ۲۰۱۷ تدوین شده و شورای اروپا روز ۱۶ آوریل آن را تائید کرده است، اتحادیه اروپا همچنان بر این باور است که برای بحران سوریه راهکار نظامی وجود ندارد و از اقدامات فرستاده ویژه سازمان ملل در سوریه و گفت‌وگوهای ژنو حمایت می‌کند.

اطلاعات بیشتر از جمله اعلام نام فرد و سازمان‌هایی که هدف تحریم قرار دارند، امروز ۲۱ ژانویه (اول بهمن‌ماه) در نشریه رسمی اتحادیه اروپا منتشر خواهد شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری