کد خبر 326912

با کند شدن اقتصاد؛

چین دوباره نسبت ذخیره بانک‌ها را ۱درصد کاهش داد

بانک مرکزی چین اعلام کرد که نسبت پول نقدی که بانک‌ها باید به عنوان ذخیره نگاه دارند را ۱ درصد دیگر کاهش می‌دهد تا سرعت کند شدن اقتصاد دومین اقتصاد بزرگ جهان را کاهش دهد.

به گزارش رویترز، بانک مرکزی چین اعلام کرد که نسبت پول نقدی که بانک‌ها باید به عنوان ذخیره نگاه دارند را ۱ درصد دیگر کاهش می‌دهد تا سرعت کند شدن اقتصاد دومین اقتصاد بزرگ جهان را کاهش دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، کاهش نسبت ذخیره لازم بانک‌ها (آرآرآر) در سال ۲۰۱۹ برای اولین بار و برای پنجمین بار در یک سال اخیر، انجام می‌شود. این درحالی‌صورت می‌گیرد که اقتصاد چین با کمترین رشد خود از بحران اقتصادی جهانی تا کنون روبروست و فشار تعرفه‌های آمریکا بر آن افزایش یافته است.

بانک خلق چین اعلام کرد که این کاهش ذخایر لازم در دو مرحله مساوی، در ۱۵ و ۲۵ ژانویه، انجام خواهد شد. نسبت میزان ذخایر لازم در حال حاضر برای بانک‌های بزرگ ۱۴.۵ درصد و برای بانک‌های کوچکتر ۱۲.۵ درصد است.

تحلیل‌گران اقتصادی به طور گسترده انتظار دارند نرخ آرآرآر امسال بیشتر کاهش پیدا کند، به ویژه پس از این که در ماه‌های اخیر چندین بار داده‌های ضعیف نشان داد که اقتصاد چین در حال از دست دادن تب‌وتاب خود می‌باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر