{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 326718

روزنامه فرانسوی «لوفیگارو» با اشاره به اینکه بحران شدید مالی بر سال میلادی جدید سایه انداخته است، نوشت، جنگ‌های اقتصادی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، جهان را به سمت و سوی نامعلومی سوق می دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، این روزنامه در مقاله ای به قلم «دیوید کایلا» کارشناس اقتصادی افزود؛ با وجود اقدامات ترامپ در زمینه اقتصادی آمریکا و کاهش مالیات ها، اما شاخص بازارهای مالی این کشور کاهش شدیدی نشان می دهد که این امر بیانگر قطعی بودن وقوع بحران اقتصادی است.

نویسنده مقاله معتقد است، با وجود اینکه در سال گذشته امریکا شاهد رشد اقتصادی بود و اقتصاد جهانی نیز رشد کندتری را تجربه کرد، اما اقتصاد این کشور در کوتاه مدت با بحران روبه خواهد شد

کایلا نوشت: سیاست و برنامه های نامعقول و غیرمتعادل ترامپ مانند افزایش تعرفه های گمرکی برای کشورهای اروپایی وعقب نشینی از آن و جنگ اقتصادی با چین، سرنوشت جهان را به سمت و سوی نامشخصی سوق می دهد.

نویسنده لوفیگارو با اشاره به تعطیلی بخشی از دولت امریکا و پرداخت نشدن حقوق 80 هزار کارمند این کشور نوشت، فعالیت بسیاری از نهادها و مراکز دولتی متوقف شده است، امری که باعث بروز بحران اقتصادی تازه و بی سابقه ای خواهد شد. آنچه در داخل آمریکا رخ می دهد نشانگر وقوع تحول تازه در وضعیت اقتصادی این کشور است.

کایلا افزود، سیاست های ترامپ، به طور گسترده برعملکرد بسیاری از سازمان های بین المللی از جمله تجارت جهانی تاثیر گذاشته است. این سازمان دیگر قادر نیست خود را با نزاع ها و کشمکش های جهانی همسو کند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری