{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 326249

رئیس دفتر مبارزه با فقر شورای دولتی چین از برنامه ریزی برای کاهش ۱۰ میلیون نفر از جمعیت فقیر این کشور در سال ۲۰۱۹ میلادی خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، لیو یونگفو روز چهارشنبه در پکن افزود: بر اساس برنامه ریزی ها، همچنین باید 2.8 میلیون نفر از این افراد به منظور بهبود وضعیت معیشت و رهایی از فقر، نقل مکان کنند.

وی با اشاره به اینکه در 6 سال گذشته بیش از 80 میلیون نفر از جمعیت کشور که عمدتا روستایی بودند از فقر نجات یافته اند تصریح کرد بیش از 700 میلیون نفر از جمعیت فقیر روستایی چین در 40 سال گذشته به دنبال اجرای سیاست اصلاحات و درهای باز، از فقر و تهیدستی نجات یافته اند.

رئیس دفتر مبارزه با فقر شورای دولتی چین پیش‌بینی کرد تا سال 2020 همه جمعیت فقیر روستایی چین از فقر نجات پیدا کنند و دیگر شاهد فقر در کشور نباشیم.

او تاکید کرد در 40 سال گذشته نرخ فقر در روستاهای چین از 97.5 درصد کاهش یافته و به کمتر از 2 درصد در حال حاضر رسیده است.

لیو با بیان اینکه در حال حاضر حدود 30 میلیون نفر از جمعیت چین در فقر به سر می‎برند تاکید کرد برای تحقق هدف فقرزدایی کامل تا سال 2020 هنوز دو سال مانده است.

به گفته وی ساخت منازل جدید برای جمعیت فقیر بی خانمان که در سیزدهمین برنامه پنج ساله (2020-2016) چین تعهد شده است، باید تا سال 2019 خاتمه یابد.

وی از تلفیق راهبرد بازسازی حومه شهر و کاهش فقر خبر داد تا توانایی بهبود و توسعه معیشت جمعیت فقیر ارتقا یابد و از بازگشت این جمعیت به فقر مجدد جلوگیری شود.

افزایش درامد سرانه جمعیت فقیر به چهار هزار یوان، نداشتن نگرانی در مورد خوراک و پوشاک، برخورداری از آموزش همگانی، خدمات درمانی پایه و مسکن امن از جمله شاخص های مبارزه با فقر در چین است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری