کد خبر 325192

آمریکا از حملات رژیم صهیونیستی در سوریه حمایت کرد

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای از حملات رژیم صهیونیستی در سوریه حمایت کرده است.

به گزارش اقتصاد آنلاینن به نقل از فارس، «رابرت پالادینو» معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا عصر جمعه در بیانیه‌ای از حملات رژیم صهیونیستی در سوریه حمایت کرده و آن را «حق اسرائیل برای دفاع از خودش» معرفی کرده است.

این مقام آمریکایی در این بیانیه همچنین با تکرار ادعاهای اثبات‌نشده گفته که این حملات برای مقابله با «اقدامات منطقه‌ای ایران» انجام می‌شوند. 

پالادینو در این بیانیه اعلام کرد:«آمریکا کاملا از حق اسرائیل برای دفاع از خود در مقابل اقدامات منطقه‌ای ایران که امنیت ملی اسرائیل و امنیت مردم آن را به خطر انداخته حمایت می‌کند.»

جمهوری اسلامی ایران بارها ادعاهای آمریکا و رژیم صهیونیستی درباره حضور در سوریه را رد کرده‌اند. حضور مستشاران نظامی ایران در سوریه به درخواست دولت قانونی این کشور بوده است. دولت سوریه همچنین بارها از ایران و حزب‌الله لبنان به دلیل نقش تعیین کننده‌ای که در مقابله با گروه‌های تروریستی در سوریه داشته‌اند تقدیر کرده است. 

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در جریان تبلیغات انتخاباتی خود برای ریاست جمهوری بارها به نقش آمریکا و دولت اوباما در ایجاد و تاسیس گروه تروریستی داعش اشاره کرده بود.

پالادینو در ادامه بیانیه خود گفت: «آمریکا از حق اسرائیل برای دفاع از خود در مقابل ماجراجویی تهاجمی ایران حمایت کرده و همچنان به اطمینان یافتن از توانایی اسرائیل برای اقدام قاطعانه ادامه می‌دهد.تعهد دولت ترامپ و مردم آمریکا به امنیت اسرائیل تزلزل‌ناپذیر و پایدار است.»

بیشتر بخوانید
ارسال نظر