کد خبر 324895

ترامپ: با پولی که به اسرائیل می‌دهیم، از خودش دفاع کند

رئیس‌جمهور آمریکا با اشاره به کمک مالی سالانه این کشور به رژیم صهیونیستی، گفت خروج نیروهای آمریکایی از سوریه بر امنیت تل‌آویو تأثیری نمی‌گذارد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه در پاسخ به سوالی در مورد تبعات خروج نظامیان آمریکایی از سوریه برای امنیت رژیم صهیونیستی، گفت واشنگتن سالانه چند میلیارد دلار به تل‌آویو کمک می‌کند و آن‌ها نباید در محافظت از خود مشکلی داشته باشند.

به نوشته روزنامه «هاآرتص»، ترامپ که در مسیر بازگشت از عراق در جمع گروهی از خبرنگاران صحبت می‌کرد، در مورد تبعات خروج نظامیان آمریکایی از سوریه برای رژیم صهیونیستی، گفت: «من با بی‌بی (لقب نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی) صحبت کردم. به بی‌بی گفتم می‌دانی که ما سالی ۴.۵ میلیارد دلار به شما پول می‌دهیم. و آن‌ها دارند در دفاع از خود فوق‌العاده عمل می‌کنند.»

وی افزود: «من کسی هستم که سفارتمان را به اورشلیم (قدس) منتقل کردم. من کسی بودم که آمادگی انجام چنین کاری را داشت... ما هوای اسرائیل را خواهیم داشت. وضع اسرائیل خوب خواهد بود. ما سالی ۴.۵ میلیارد دلار به اسرائیل می‌دهیم. واقعیتش را بخواهید و اگر نگاهی به دفاتر حسابرسی بندازید، می‌بینید که ما خیلی بیشتر از این حرف‌ها به آن‌ها کمک می‌کنیم. کارشان خوب بوده.»

ترامپ هفته گذشته در تصمیمی غیرمنتظره، دستور خروج تمام نظامیان آمریکایی از سوریه را صادر کرد. به نوشته رسانه‌های رژیم صهیونیستی، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از این تصمیم ناخرسند است، اما تصمیم گرفته این ناراحتی را علنی نکند.

با این وجود، در این یک هفته رسانه‌ها و لابی‌های نزدیک به نتانیاهو، از جمله اندیشکده «بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها» حملات تندی به ترامپ کرده و تصمیم او برای خروج از سوریه را «پیامی از سر ضعف و خستگی» و «هدیه‌ای به ایران» توصیف کرده‌اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر