{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 322875

در پی متهم شدن به فعالیت‌های غیرقانونی

«بنیاد دونالد ترامپ» که به مشارکت در فعالیت‌های غیرقانونی سیاسی با هدف تأثیرگذاری بر انتخابات آمریکا متهم شده قبول کرده منحل شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند «بنیاد دونالد ترامپ» که به مشارکت در فعالیت‌های غیرقانونی سیاسی با هدف تأثیرگذاری بر انتخابات متهم شده قبول کرده منحل شود. 

«باربارا آندروود»، دادستان کل نیویورک روز ۲۴ خردادماه سال جاری اعلام کرد از «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا بنیاد خیریه او و سه فرزندش شکایت کرده است.

آندروود در آن زمان گفت  این بنیاد مکرراً وارد معامله‌هایی با هدف سودرسانی به ترامپ و شرکت‌های او شده و قوانین مربوط به نهادهای غیرانتفاعی را نقض کرده است. 

به نوشته شبکه خبری «سی‌ان‌ان»، انحلال این موسسه یکی از موارد مطرح‌شده در شکایت دادستان کل نیویورک را فیصله می‌دهد. در این شکایت ادعا شده بود ترامپ و فرزندانش از معافیت مالیاتی این بنیاد سوءاستفاده کرده و قوانین مربوط به تبلیغات انتخاباتی را نقض کرده‌اند. 

با وجود این، پرونده این شکایت در دادگاه همچنان مفتوح است زیرا دادستان کل نیویورک، علاوه بر انحلال بنیاد ترامپ ۳ درخواست دیگر هم مطرح کرده است: پرداخت ۲.۸ میلیون دلار خسارت و جریمه‌‌های مربوطه و محروم شدن دونالد ترامپ و سه فرزند او از مدیریت این بنیاد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری