کد خبر 322300

اقتصاد آمریکا در سال۲۰۱۹ وارد رکود می‌شود

یک استراتژیست ارشد در زمینه سرمایه‌گذاری گفت به احتمال صددرصد آمریکا به سمت یک رکود اقتصادی دیگر پیش می رود. در سال آینده تجارت تعیین کننده است.

به گزارش فاکس بیزینس، طبق گفته لیز آن ساندرز، استراتژیست ارشد سرمایه گذاری در آمریکا، اقتصاد آمریکا احتمالا سال آینده دچار رکود می شود .
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، وی گفت:« به احتمال صددرصد ما به سمت یک رکود اقتصادی دیگر پیش می رویم . به نظر من در سال آینده تجارت تعیین کننده است ».
بازارهای مالی طی چند هفته گذشته بی‌ثبات بودند. میانگین صنعتی داوجونز 10 درصد از اوج خود در دو ماه گذشته پایین آمده است. سرمایه گذاران نگران مسائلی هستند که می‌تواند اقتصاد را از مسیر خارج کند. مهمتر از همه روابط تجاری چین و آمریکا، افزایش نرخ سود فدرال رزرو و عدم اطمینان از نحوه خروج انگلستان از اتحادیه اروپا تعیین کننده است .
جنگ تجاری آمریکا و چین تقریبا یک سال پیش شروع شد و عوارض را صدها میلیون دلار بالا برد. دونالد ترامپ در ماه سپتامبر 10 درصد عوارض بر 200 میلیارد دلار کالاهای چینی وارد کرد که شامل 25 درصد افزایش تا پایان سال جاری می شود .
دولت چین این کار را با عوارض 60 میلیارد دلاری بر کالاهای آمریکایی تلافی کرد . هرچند، به نظر می‌رسد درگیری‌های بین دو کشور این هفته پایان یافته است. چین قبول کرد موقتاً عوارض بر اتومبیل های آمریکا را از 40 درصد تا 15 درصد پایین بیاورد .
ساندرز گفت عوامل کلیدی در مورد زمان باقیمانده تا رکود اقتصادی بعدی تا حد زیادی به تعادل تجاری بین چین و آمریکا بستگی دارد .
وی گفت:« به نظر من در سال آینده رکود درآمدها محتمل‌تر از رکود اقتصادی است».

بیشتر بخوانید
ارسال نظر