کد خبر 321610

مادورو: آمریکا طرح ترور مرا برنامه ریزی کرده بود

«نیکولاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا گفت: «جان بولتون» مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا به منظور تغییر قدرت در کشورم برای ترور من برنامه ریزی کرده بودند.

به گزارش شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، مادرو این سخنان را چهارشنبه شب در کاراکاس و در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، وی با بیان این که آمریکایی ها برنامه کودتا علیه من و تشکیل حکومت انتقالی را طراحی کرده بودند، تصریح کرد: مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ با راستگراهای افراطی ونزوئلایی ارتباط دارد.

مادورو افزود: بولتون، کلمبیا را به پایگاه اجرای عملیات و تحقق برنامه های دیوانه وار خود مبدل کرده و دوکه نیز در این طرح دست دارد.

«دوکه مارکز» نامزد راستگرای رئیس جمهوری عوامگرای کلمبیا، خردادماه گذشته با کسب بیش از 54 درصد آرا، پیروز انتخابات ریاست جمهوری این کشور شد.

مادورو از برنامه آموزش مزدور توسط آمریکایی ها برای حمله به کشورش سخن گفت و افزود: حدود 734 مزدور کلمبیایی و ونزوئلایی در پایگاهی که در شمال شرق کلمبیا و در مرز با ما قرار دارد، در حال آموزش هستند.

رئیس جمهوری ونزوئلا با هشدار به کشورهایی که اندیشه حمله نظامی به کشورش را در سر می پرورانند، تأکید کرد: در صورت حمله متجاوزان، نیروهای مسلح به آنان درس عبرت بزرگی خواهند داد.

این سخنان را می توان پاسخ به اظهارات چند ماه اخیر «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا دانست که در آن، ونزوئلا را به حمله نظامی تهدید کرد و خواستار تغییر حکومت کاراکاس شد.

مادورو همچنین رسانه های آمریکایی را متهم کرد که از آغاز سال 2018 میلادی، حملات سنگینی برای سیاه نمایی علیه ونزوئلا منتشر کرده اند.

واشنگتن که تحریم هایی علیه ونزوئلا وضع کرده، مادورو را به دیکتاتوری متهم کرده و مدعی است که وی حقوق بشر را نقض کرده و عامل بحران اقتصادی کشورش است.

پیش از این نیز، وزارت خزانه داری آمریکا، «سیلیا آدلا فلورس دی مادورو» همسر رئیس جمهوری، «جرج رودریگز» وزیر ارتباطات و «ولادیمیر پادرینو لوپز» وزیر دفاع ونزوئلا را تحریم کرد.

اواسط مرداد ماه بود که انفجار مهیبی سخنرانی زنده مادورو را در یک مراسم رژه نظامی قطع کرد. پس از این حادثه بود که رسانه های ونزوئلایی گزارش دادند که وی از این ترور جان سالم به در برده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر