کد خبر 320874

بانک مرکزی استرالیا تا سال‌۲۰۲۰ نرخ بهره را افزایش نمی‌دهد

کارشناسان اقتصادی رویترز پیش بینی کردند که با توجه به شرایط اقتصادی استرالیا، افزایش نرخ بهره تا حداقل اواسط سال ۲۰۲۰ میلادی دور از انتظار خواهد بود.

به گزارش رویترز، نظر سنجی رویترز حاکی از آن دارد که بانک مرکزی استرالیا نرخ بهره را احتمالا تا اواسط سال ۲۰۲۰ میلادی بدون تغییر در سطح پایینی نگه دارد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایبنا، در همین حال رزرو بانک استرالیا نرخ بهره را با نگه داشتن در سطح ۱.۵ درصد در هفته گذشته برای بیست و هشتمین ماه متوالی، سیاست نرخ بهره را با توجه به آمار اقتصادی ضعیف بطور یکنواخت حفظ خواهد کرد.  

در همین حال رشد تولید ناخالص داخلی ناامید کننده استرالیا در سه ماه نخست سال جاری میلادی و نیز فروش ضعیف بخش خرده فروشی در ماه اکتبر باعث شد که کارشناسان اقتصادی احتمال افزایش نرخ بهره را در استرالیا تا حداقل اواسط سال ۲۰۲۰ میلادی کنار بگذارند.

پیش از این معاون رزرو بانک استرالیا تاکید کرده بود که گام بعدی برای افزایش نرخ بهره با در نظر گرفتن افزایش تدریجی نرخ بهره وجود دارد؛ اما اگر نیاز باشد احتمال کاهش نرخ بهره وجود دارد.  

بر پایه این گزارش، رویترز بعداز اعلام آمار رشد اقتصادی ۰.۳ درصدی استرالیا در سه ماه سوم سال جاری میلادی به این نتیجه رسید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر