کد خبر 320437

درگیری پلیس با جلیقه زردها در پاریس ۳۰زخمی بر جای گذاشت

با شدت گرفتن اعتراضات ضد دولتی در فرانسه، نیروهای پلیس در پاریس از گاز اشک آور و ماشین آب پاش برای متفرق کردن معترضان استفاده کردند که این درگیری ها دست کم ۳۰ زخمی بر جای گذاشت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم ، وزارت کشور فرانسه ویدئوهایی را از تلاش معترضان برای شکستن ویترین مغازه ها و حمله آن ها به آمبولانس ها منتشر کرد.

در همین حال، نیروهای پلیس در پایتخت با استفاده از گاز اشک آور و ماشین های آب پاش اقدام به دور کردن معترضان جلیقه زرد از ایستگاه قطار سن لازار، یکی از شش ایستگاه اصلی قطار در پاریس کردند.

گزارش ها حاکی از آن است که با شدت گرفتن اعتراضات در شهرهای دیگر، چندین نفر در تولوز مجروح شده اند و تنش ها در شهر لیون نیز در حال بالا گرفتن است.

در درگیری های روز شنبه در پاریس، حداقل 30 نفر از جمله سه نیروی امنیتی زخمی شدند.

تعداد بازداشتی ها در پاریس نیز از 575 نفر به 615 تن افزایش یافت.

با وجود گذشت هفته‌های متمادی از شعله‌ور شدن اعتراض شهروندان فرانسه به سیاست‌های اقتصادی دولت، خیابان‌های مرکزی شهر پاریس، بار دیگر شاهد حضور گسترده معترضان و تظاهرات آن‌ها در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی امانوئل ماکرون هستند.

مقامات فرانسوی از روزهای پیش و با هدف مقابله با معترضان و کنترل تظاهرات‌کنندگان، دست به اقداماتی در سطح شهر زده و بسیاری از جاذبه‌های گردشگری را برای مقابله ساده‌تر با معترضان تعطیل کردند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر