کد خبر 319769

پوتین:

خروج آمریکا از پیمان INF، روسیه را مجبور به پاسخ خواهد کرد

رئیس‌جمهور روسیه گفته است، در صورت خروج آمریکا از پیمان منع موشک‌های میان برد هسته‌ای و نابودی کامل آن، آمریکا پاسخ مناسب روسیه را خواهد دید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه امروز (چهارشنبه) تأکید کرد، روسیه مخالف نابودی پیمان منع موشک‌های میان‌برد هسته‌ای (INF) است، اما اگر این اتفاق بیفتد، مسکو نیز به شیوه مناسب پاسخ خواهد داد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، آمریکا مدعی شده در صورتی که روسیه ظرف مدت 60 روز پایبندی کامل خود به پیمان منع موشک‌های میان‌برد هسته‌ای را نشان ندهد، واشنگتن از این پیمان خارج خواهد شد، اما مسکو بارها این اتهامات واشنگتن را رد کرده و تأکید کرده که تا کنون هیچ اقدامی در جهت نقض پیمان INF صورت نداده است.

بر اساس این گزارش، پوتین ادامه داد، «این تصمیم آمریکا مدتها پیش اتخاذ شده بود اما خیلی بی سر و صدا و تصور کردند که ما متوجه آن نخواهیم شد اما توسعه این موشک‌ها قبلا نیز جزئی از بودجه وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) بوده است».

رئیس‌جمهور روسیه همچنین تأکید کرد که بسیاری از کشورهای دیگر در شرایطی که روسیه و آمریکا توافق کرده بودند تا تولیدات این چنینی خود تحت پیمان INF را محدود کنند، در حال افزایش تولیدات موشکی میان برد و کوتاه‌برد خود بودند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر