کد خبر 319227

خرید هزار هواپیمای بویینگ توسط چین

مدیرکل منطقه چین شرکت بوئینگ با اشاره به اینکه این شرکت در ۴۵ سال گذشته دو هزار هواپیما به چین فروخته است اعلام کرد از این تعداد، هزار هواپیمای آن در پنج سال گذشته و از سال ۲۰۱۳ تا کنون به چین فروخته شده است.

به گزارش شینهوا، 'جان برونز' روز دوشنبه اعلام کرد نخستین هواپیما بوئینگ در سال 1973 میلادی و دوهزار مین آن نیز 30 نوامبر به چین تحویل شده است.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، آخرین هواپیمایی که شرکت بوئینگ 30 نوامبر به چین تحویل داد، مدل 737 ماکس است و در شرکت هواپیمایی 'شیا من' چین به خدمت گرفته خواهد شد.
آمارها نشان می دهد در حال حاضر از هر 4 فروند هواپیمای ساخت بوئینگ، یک فروند به چین تحویل داده می شود.
پیش از این شرکت بوئینگ در بررسی های خود پیش بینی کرده بود که چین در 20 سال آینده یعنی تا سال 2037 میلادی حدود 7 هزار و 690 فروند هواپیما خریداری خواهد کرد.
قبلا پیش بینی شده بود که چین تا سال 2037 میلادی 7 هزار و 240 فروند هواپیما خریداری خواهد کرد اما گزارش جدید رشد 6.2 درصدی خرید را در مقایسه با گزارش قبلی نشان می دهد.
بر اساس گزارش بوئینگ، تا سال 2037 میلادی معادل 18 درصد از کل هواپیماهای مسافربری تجاری دنیا در اختیار ناوگان هواپیمایی جمهوری خلق چین خواهد بود.
با این حساب چین در دو دهه آینده کماکان یکی از بزرگترین خریداران هواپیما از شرکت های هواپیمایی ایرباس و بویینگ خواهد بود که بیشترین سهم را در این بازار در اختیار دارند.
چین بزرگترین بازار هواپیمایی رو به رشد دنیا محسوب می شود به همین دلیل ایرباس و بویینگ به عنوان بزرگترین سهامداران این بازار، کارخانه های مونتاژ قطعات در چین ایجاد کرده اند.
احتمالا شرکت های هواپیمایی اروپایی و آمریکایی به این نتیجه رسیده اند که طبقه متوسط چین تا دو دهه دیگر سه برابر خواهد شد و هواپیماهای بیشتری در این بازار نیاز خواهد بود.
چین تا دو دهه دیگر برای حفظ ناوگان هواپیمایی خود و پشتیبانی خدماتی آن دستکم باید یک هزار و 500 میلیارد دلار هزینه کند.
بوئینگ همچنین پیش بینی کرده است تا 20 سال آینده جهان به 790 هزار خلبان نیاز دارد که 251 هزار نفر از این تعداد به آسیا و اقیانوسیه اختصاص دارد.
براساس این گزارش، آمریکا شمالی و اروپا به ترتیب با 206 و 146 هزار خلبان در جایگاه دوم و سوم نیاز به خلبان قرار دارند.
شرکت بوئینگ اعلام کرد چین در حوزه آسیای جنوبی بیشترین نیاز به خلبان را در 20 سال آینده خواهد داشت.
انتظار می رود منطقه آسیا - اقیانوسیه علاوه بر خلبان، به 257 هزار تکنسین هوایی و 321 هزار خدمه پرواز نیاز داشته باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر