کد خبر 315324

خبرهای ضد‌ونقیض از فروپاشی کابینه نتانیاهو و انحلال پارلمان اسرائیل

در حالی که برخی منابع خبری از فروپاشی کابینه نخست وزیر رژیم صهیونیستی و برگزاری انتخابات زودهنگام خبر می‌دهند برخی منابع دیگر گزارش دادند که نتانیاهو قصد برگزاری انتخابات زودهنگام را ندارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، شبکه تلویزیونی المنار در خبری فوری اعلام کرد که کنیست (پارلمان) رژیم صهیونیستی منحل شد و تعیین زمان برگزاری انتخابات زودهنگام در طول 90 روز انجام خواهد شد. 

خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از یک منبع در کابینه رژیم اسرائیل نوشت که نتانیاهو خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام خواهد شد.

رسانه‌های رژیم اسرائیل نیز به نقل از منابع نزدیک به نفتالی بنت رهبر حزب البیت الیهودی بعد از ملاقاتش با نتانیاهو گفتند که ما به سمت انتخابات زودهنگام گام برمی داریم.

اما دفتر نتانیاهو در بیانیه‌ای برگزاری انتخابات زودهنگام را "شایعه" خواند و آن را تکذیب و بر حفظ کابینه دست راستی تاکید کرد.

این بیانیه می‌افزاید نتانیاهو به بنت گفت است به دلیل چالش‌های امنیتی حساس کنونی برای اسرائیل، نخست وزیر مسئولیت وزارت جنگ را بر عهده خواهد گرفت.

به گزارش جروزالم پست، قرار است دیداری میان سران ائتلاف در روز یکشنبه برگزار شود و احتمالا تاریخ برگزاری انتخابات در این نشست مشخص خواهد شد.

شبکه 7 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که نتانیاهو در حال رایزنی با رؤسای احزاب شرکت کننده در ائتلاف حاکم است.

بر اساس این گزارش، نتانیاهو تلاش می‌کند که رؤسای این احزاب را به عدم فروپاشی کابینه و دعوت به برگزاری انتخابات زودهنگام متقاعد کند.

نتانیاهو معتقد است که فروپاشی کابینه کنونی این فرصت را برای حزب چپ‌گرای اسرائیل فراهم می‌کند که اداره کابینه را در دست گیرد.

این در حالی است که شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که دیدار بین نتانیاهو و نفتالی بنت که خواستار تصدی پست وزارت دفاع شده شکست خورده است و این به منزله خروج حزب "البیت الیهودی" از ائتلاف حکومتی و گرایش به برگزاری انتخابات زودهنگام است.

نتانیاهو گفت که حزب البیت الیهودی شایعه دعوت به برگزاری انتخابات زودهنگام را مطرح کرده است.

اویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در اعتراض به آتش بس در غزه از کابینه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم استعفا کرد و کابینه را در معرض فروپاشی قرار داد.

همزمان "نفتالی بنت" وزیر آموزش و رهبر حزب البیت الیهودی خواهان تصدی پست وزارت جنگ از سوی این حزب شد که با مخالفت حزب لیکود روبرو شد و مذاکره در این زمینه بین نتانیاهو و بنت شکست خورد. 

بحران در کابینه نتانیاهو و استعفای لیبرمن در پی پیروزی مقاومت فلسطین در برابر رژیم اسرائیل در تجاوزگری اخیر این رژیم به غزه رقم خورد.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر