{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 313749

رسانه های کره شمالی از برنامه کره جنوبی و آمریکا برای ایجاد گروه کاری به منظور پیشبرد برنامه خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره، نظارت بر روابط دو کره و برگزاری رزمایش مشترک دریایی دو کشور انتقاد و آن را محکوم کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  ایرنا،  تارنمای یوریمی از رسانه های کره شمالی که در ژاپن فعالیت می کند روز شنبه نوشت این گروه کاری که آمریکا روی ایجاد آن متمرکز شده است یک مانع بزرگ برای پیشرفت و بهبود روابط دو کره است.

این رسانه افزوده است گروه کاری که با هدف نظارت بر فعالیت ها و روابط دو کره ایجاد می شود اقدامی کاملا مداخله جویانه و گستاخانه از سوی واشنگتن محسوب می شود.

تارنمای میاری کره شمالی هم در گزارشی از این اقدام انتقاد و تحرکات آمریکا برای ایجاد گروه کاری را محکوم نموده و آورده است آمریکا علنا در امور داخلی دو کره مداخله می کند.

کره جنوبی و آمریکا یک هفته قبل اعلام کردند قصد دارند یک گروه کاری برای گفت و گوهای قویتر و نزدیکتر درباره تحریم های کره شمالی، غیراتمی سازی شبه جزیره کره و رژیم دایمی صلح تشکیل دهند.

همزمان رسانه های کره شمالی از رزمایش مشترک دریایی آمریکا و کره جنوبی موسوم به 'کی ام یی پی' که شماری از نظامیان آمریکایی از پایگاه اوکیناوا ژاپن در آن شرکت کرده اند، انتقاد کرد و آن را مغایر با همه تلاش ها برای پیشبرد برنامه خلع سلاح هسته ای دانست.

کره شمالی به همسایه جنوبی خود هشدار داده است که نباید مغبون اقدامات گستاخانه و مداخله جویی های آمریکا شود و اجازه دهد واشنگتن مانع بهبود روابط دو کره گردد.

روزنامه رودونگ سینمون ارگان حزب حاکم کار کره شمالی نیز در تازه ترین گزارش خود از تحریم های آمریکا انتقاد کرده و افزوده است که اقتصاد کره شمالی قویتر از آن است که با تحریم ها بشکند.

این نشریه از شهروندان این کشور خواسته است در برابر تحریم ها مقاومت کرده و با تلاش مشترک به رشد اقتصادی خودکفا مساعدت کرده و تحریم ها را خنثی کنند.

خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی گزارش کرده است چنین نوشته هایی نشان می دهد که کره شمالی دیگر امیدی به کاهش تحریم ها ندارد و ملت خود را برای مقاومت در برابر آمریکا دعوت می کند.

کره شمالی به آمریکا هشدار داده است اگر به تحریم های مجرمانه اش خاتمه ندهد، این کشور بار دیگر برنامه اتمی نظامی خود را در راستای طرح های اقتصادی برای رشد کشور از سر می گیرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری