کد خبر 313665

هاآرتص:

ممکن است لبنان هدف جدید حملات اسرائیل باشد

یک روزنامه رژیم صهیونیستی نوشت ممکن است لبنان به جای سوریه هدف جدید حملات این رژیم باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، روزنامه هاآرتص نوشت: "به علت روند مسلح شدن حزب الله به موشک هایی که علنا اسرائیل را تهدید می کند، ممکن است اراضی لبنان به جای سوریه هدف جدید حملات اسرائیل باشد".

این روزنامه مدعی شد: "در زمانی که عربستان و ایران در لبنان می جنگند، اسرائیل چشم به لبنان دوخته است. اسرائیل از بیش از یک دهه پیش اعتراض می کند که حزب الله نه تنها قطعنامه 1701 شورای امنیت را اجرا نمی کند، بلکه به مسلح شدن خود به ده ها هزار موشک ادامه می دهد".

روزنامه هاآرتص نوشت: "این موشک ها به طور علنی اسرائیل را تهدید می کند و اگر دولت لبنان به اجازه خود به حزب الله برای ایجاد کارخانه هایی به منظور بهبود دقت موشک ها ادامه دهد، خودش به یک هدف تبدیل خواهد شد؛ یعنی لبنان جای سوریه را به عنوان هدفی برای حمله خواهد گرفت".

این روزنامه صهیونیستی افزود: "بعد از قطع جزئی (تماس ها) بین اسرائیل و روسیه درپی سرنگونی هواپیمای روس، تل آویو ترجیح می دهد که روی لبنان تمرکز کند".

این روزنامه نوشت: "حملات در لبنان ممکن است که بار دیگر جبهه شمالی را بگشاید و در کنار زیان های مالی و جانی، این حملات می تواند قدرت حزب الله و به طور خودکار قدرت ایران را تقویت کند".

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر