{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 312142

دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه اعلام کرد تمامی تحریم‌ها علیه ایران که به موجب توافق هسته‌ای برجام رفع شده بودند، بازگشته‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، دولت آمریکا امروز جمعه اعلام کرد که تمامی تحریم‌های ضدایرانی که به موجب برجام رفع شده بودند را بازگردانده است.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در این خصوص گفت که آمریکا برای ۸ کشور معافیت هائی را در برابر تحریم نفتی علیه ایران قائل می شود.

وی در ادامه مدعی شد که حوزه کشتی‌سازی، کشتی‌رانی، انرژی و بانکداری ایران متأثر از تحریم های مذکور می شوند.

پمپئو ادعا کرد: هدف از این اقدام باثبات نگه داشتن قیمت نفت است! حدود ۷۰۰ فرد حقیقی و حقوقی مشمول تحریم های واشنگتن علیه تهران می شوند.دولت آمریکا امروز جمعه اعلام کرد که تمامی تحریم‌های ضدایرانی که به موجب «برجام رفع شده بودند را بازگردانده است.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در این خصوص گفت که آمریکا برای ۸ کشور معافیت هائی را در برابر تحریم نفتی علیه ایران قائل می شود.

وی در ادامه مدعی شد که حوزه کشتی‌سازی، کشتی‌رانی، انرژی و بانکداری ایران متأثر از تحریم های مذکور می شوند.

پمپئو ادعا کرد: هدف از این اقدام باثبات نگه داشتن قیمت نفت است! حدود ۷۰۰ فرد حقیقی و حقوقی مشمول تحریم های واشنگتن علیه تهران می شوند.

این در حالی است که یک مقام عالیرتبه دولت آمریکا گزارش داد که در آستانه تحریم های ضدایرانی، واشنگتن با معافیت ۸ کشور برای ادامه خرید نفت از تهران موافقت کرده است.

به گزارش بلومبرگ، آمریکا ۸ کشور از قبیل ژاپن، هند و کره جنوبی را درخصوص خرید نفت ایران پس از اعمال مجدد تحریم های آتی مشمول معافیت خود قرار داد.

بر اساس گزارش این رسانه، یک مقام عالیرتبه دولت آمریکا اعلام کرد که متحدان نزدیک آمریکا از جمله ژاپن و کره جنوبی به همراه هند که وابستگی زیادی به نفت ایران دارند این معافیت را دریافت کرده‌ اند؛ اما انتظار می‌ رود لیست کامل معافیت های مذکور دوشنبه آتی (روز اول اعمال تحریم های ضدی ارانی واشنگتن) منتشر شود.

چین نیز جزو کشورهایی است که اجازه خریداری نفت ایران را دریافت کرده اند اما مذاکرات با پکن در این باره ادامه دارد.

۴ کشور دیگر در این گزارش معرفی نشده اند.

یک مقام امریکایی خاطر نشان کرد معافیت از اجرای تحریم ها برای جلوگیری از افزایش قیمت نفت واگذار شده اما کشورهای مشمول معافیت قول داده اند واردات نفت خود از ایران را کاهش دهند.

انتظار می رود مایکل پمپئو وزیر خارجه آمریکا امروز معافیت ۸ کشور از تحریم های نفتی امریکا را رسماً اعلام کند.

این درحالیست که هشتم ماه می سال جاری میلادی، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که از برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های قبل را باز می گرداند بلکه تحریم های جدید علیه تهران را نیز اعمال خواهد کرد. 

ششم آگوست ۲۰۱۸ اولین تحریم های آمریکا علیه ایران که پس از توافقنامه هسته ای در سال ۲۰۱۵ متوقف شده بود، دوباره به اجرا گذاشته شد.

تحریم های آمریکا شامل محدودیت مرتبط با تجارت ایران در زمینه طلا و فلزات گرانبها و تحریم های هواپیمایی و خودرویی هستند.

تحریم های نفتی ایران نیز از ۴ نوامبر سال ۲۰۱۸ به مرحله اجرا در می آید.

 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری