{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 311263

هیات گذرگاه های مرزی عراق اعلام کرد که دولت این کشور توانسته با ورود یک میلیون و ۸۰۰ هزار زائر به عراق به مناسبت برگزاری مراسم اربعین امام حسین (ع)، ۸۰ میلیون دلار درآمد کسب کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، کاظم العقابی رئیس هیات گذرگاه های مرزی عراق در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که یادداشت تفاهمی میان وزیران کشور عراق و ایران مبنی بر اتخاذ همه تدابیر و اقداماتی که امنیت ورود و خروج زائرین را در ایام اربعین تامین کند، امضا کردند.
وی با بیان اینکه نیروهای عراقی به مدت شش روز در گذرگاه ها برای تسهیل ورود و خروج زائران مستقر شدند، افزود: مجموع زائرانی که برای شرکت در مراسم اربعین وارد عراق شدند، یک میلیون و ۸۰۰ هزار زائر خارجی است.
العقابی گفت: تنها از گذرگاه زرباطیه نزدیک به یک میلیون نفر، از شلمچه حدود ۴۵۰ هزار زائر و از گذرگاه الشیب ۲۲۰ هزار نفر وارد عراق شدند. سایر زائرین نیز از گذرگاه های دیگر وارد شدند.
این مسئول عراقی تصریح کرد: پلیس گردشگری، مسئولان امنیتی و سایر نهادها در تامین امنیت زوار مشارکت دارند.
وی افزود: هزینه صدور روادید برای هر زائر ۴۰ دلار محاسبه شده است که درآمدهای حاصله از آن برای دولت، ۸۰ میلیون دلار بوده است.
نیروهای امنیتی عراق، تدابیر شدید امنیتی را در مسیرهای منتهی به کربلا اتخاذ کرده تا از هر گونه حمله احتمالی گروه تروریستی داعش جلوگیری کنند.
برای گرامیداشت چهلمین روز شهادت امام حسین (ع) و یاران ایشان هر سال آیین مذهبی راهپیمایی اربعین حسینی (ع) به مقصد کربلا با حضور گروه های مردمی از کشورهای مختلف برگزار می شود.
پارسال بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار زائر ایرانی برای حضور در آیین جهانی اربعین حسینی (ع) راهی عتبات عالیات شدند و پیش بینی می شود امسال نیز همین تعداد زائر از ایران در این مراسم شرکت کنند.
امسال هشتم آبان در ایران و نهم آبان در عراق مصادف با این روز است اما آیین راهپیمایی از چند روز پیش از آن شکل می گیرد.
اوج ترافیک مکالمه تلفنی روزانه بین ایران و عراق از ساعت ۱۰ تا ۱۱ صبح و ۱۹ تا ۲۱ است.
توصیه می شود زوار مکالمه های خود را به ساعت های غیر از اوج ترافیک موکول کنند.
نرخ مکالمه در ایام برگزاری راهپیمایی اربعین از دقیقه‎ای سه هزار تومان به ۹۰۰ تومان کاهش یافته است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری