کد خبر 310507

روسیه از موضع پادشاه عربستان درباره خاشقچی حمایت کرد

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که دلیلی وجود ندارد که روسیه به اظهارات پادشاه عربستان مبنی بر بی‌اطلاعی او در خصوص قتل جمال خاشقچی در ترکیه شک کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، دیمیتری پسکوف در واکنش به پرسش خبرنگاران در خصوص موضع روسیه در خصوص قتل خبرنگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در ترکیه با توجه به گفت وگوی تلفنی شب گذشته ولادیمیر پوتین با سلمان بن عبدالعزیز این مطلب را بیان کرد.

وی افزود: چرا باید به اظهارات سعودی‌ ها درباره اینکه خانواده سلطنتی عربستان در قتل این روزنامه نگار نقشی نداشته اند، شک کنیم.

پسکوف ادامه داد: کرملین اظهارات آنها (خانواده سلطنتی سعودی) را باور دارد و همچنین از ادامه تحقیقات در این زمینه استقبال می کند ضمن اینکه پیشتر نیز رئیس جمهوری روسیه موضع کشورمان دراین باره را روشن کرده است؛ خانواده سلطنتی عربستان در بیانیه ای رسمی این قتل را محکوم و اعلام کردند که نقشی در آن نداشته اند، بنابراین دیگر شکی باقی نمی ماند.

گفتنی است، جمال خاشقچی روزنامه‌نگار ناراضی سعودی دوم اکتبر (10 مهر) بعد از مراجعه به کنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد.

دولت سعودی سرانجام پس از 18 روز سکوت و تکذیب، زیر فشار جامعه جهانی اعتراف کرد که این روزنامه‌نگار در کنسولگری عربستان به قتل رسیده است.

همه مدارک و شواهد نشان می‌دهد که 15 نفر از نزدیکان بن سلمان که از طرف او به استانبول اعزام ‌شده بودند، عامل قتل خاشقچی هستند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر