{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 308729

کنگره سالانه فدراسیون جهانی کابل۲۰۱۸ با تمرکز بر صنعت کابل خاورمیانه در شهر مسقط برگزار شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، نمایندگان کشورهای اروپایی آمریکا مکزیک امارات ترکیه ایران چین کره ژاپن قطر عربستان که بیش از ۷۰ درصد تولید کابل را در اختیار دارند در کنگره حضور دارند

علیرضا کلاهی صمدی عضو هیات نمایندگان اتاق ایران به عنوان نماینده ایران در این کنگره با اشاره به ظرفیت بالقوه ایران و سهم بالای منابع مس افزود؛قطعا سرمایه گذاری خارجی و تشکیل کنسرسیوم از شرکت بزرگ تولیدکننده کابل در ایران سهم تولید کابل در خاورمیانه را افزایش دهد .

این درحالی است تمرکز کنگره جهانی کابل ،افزایش سهم تولید در خاورمیانه را هدفگذاری کرده است .از این رو میتوان با تسهیل شرایط سرمایه گذاری و شفافیت حقوق مالکیت، نگاه سرمایه گزاران خارجی را برای حضور در ایران جلب کرد.

امروزه کشورهایی کوچک مانند عمان و امارات دارای شرکت های بزرگ و مطرح در این حوزه میباشند و ترکیه و عربستان سعودی که حتی یک معدن مس ندارند ده ها برابر ما صادرات دارند.

به گفته علیرضا کلاهی؛یکی از دلایل این عدم موفقیت ایران در صنعت ،جدا بودن از زنجیره تامین جهانی و از دست دادن فرصت های یادگیری و بهبود عملکرد که موجب فاصله گرفتن از این صنعت جهان که در  اختیار مدیران میگذارد می‌باشد.

وی افزود؛ متاسفانه تنش های داخلی و خارجی یک مانع شکل گیری مشارکت های خارجی در این حوزه شد.

کلاهی در این نشست تاکید کرد؛بخش خصوصی ایران تمایل فراوانی برای تولید مشترک و انتقال تکنولوژی دارد

علیرضا کلاهی عضو هیات رئیسه فدراسیون بین المللی کابل در پنل تخصصی این کنگره خاطرنشان کرد؛با توجه به پیش بینی رشد ۳.۵درصدی صندوق بین‌المللی پول برای منطقه خاورمیانه می‌توان امیدوار بود که افزایش قیمت نفت منجر به تحقق این رشد شود.

عضو هیات رئیسه فدراسیون بین المللی صنعت کابل تاکید کرد؛افزایش قیمت نفت فرصتی است که منجربه رشدصنایع زیر ساخت شد

کلاهی تاکید کرد؛در شرایطی که کشورهای مطرح دنیا بدنبال افزایش سهم خود از بازار جهانی دارند ضرورت دارد تولیدکنندگان مطرح کشور که در شرایطی نابرابر با رقبا بین المللی رقابت میکنند مورد حمایت بیشتری قرار گیرند

در حال حاضر گردش مالی در فدراسیون جهانی کابل ۲۰۰ میلیارد دلار است که سهم ایران در این بازار در حال حاظر حدود ٠.۶ ٪‌ است.

کلاهی تاکید کرد پتانسیل ۵ میلیارد دلاری تا ده سال آینده در صنعت سیم و کابل کشور وجود دارد که به تنهایی ۵۰۰۰ هزار شغل پایدار را ایجاد خواهد کرد

 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری