{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 303783

در شرایطی که برخی از منتقدین تصویب FATF می‌گویند این کارگروه با عربستان و اسرائیل کاری ندارد، FATF اعلام کرد بیش از ۱۷۰۰ مورد بازرسی از نهادهای مالی مرتبط با عربستان داشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، کارگروه ویژه اقدام مالی اعلام کرد عربستان باید بر روی فعالیت‌های پولشویی در مقادیر بالا بیشتر تمرکز کند هرچند که در مبارزه با تامین مالی تروریسم نتایج خوبی داشته است. در گزارش مشترک FATF و بخش منطقه "منا" آمده است عربستان اخیرا تغییراتی بنیادین در قوانین مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم خود داده تا آن را با چارچوب‌های استاندارد کارگروه ویژه اقدام مالی هماهنگ کند. با این حال FATF گفته است به دلیل تازه بودن این تغییرات، قادر به اندازه‌گیری اثربخشی اجرای آن‌ها نیست.

به گفته FATF این کارگروه در ۲ تحقیق جداگانه به این نتیجه رسیده که عربستان الزامات مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم را به خوبی متوجه شده است. در حال حاضر نهادهای مالی عربستانی با شناخت ریسک‌های پولشویی، اطلاعات مالی مشتریان را به خوبی ضبط می‌کنند با این حال به گفته کارگروه اقدام مالی، این کشور باید اقدامات بیشتری در خصوص تراکنش‌های بانکی انجام دهد. هم چنین از عربستان خواسته شده است تا حسابداران و حسابرسان را برای ارائه صورت‌های مالی منطبق بر استانداردهای ضدپولشویی آموزش دهد.

به گفته کارگروه ویژه اقدام مالی عربستان در سال‌های اخیر حجم وسیعی از اطلاعات مورد نیاز را در اختیار FATFقرار داده است. این کشور با ریسک‌های بزرگی در زمینه تامین مالی تروریسم به ویژه در خصوص گروه‌های القاعده و داعش مواجه است و به همین دلیل FATF با تمرکز بر تامین مالی داخلی تروریسم از سال ۲۰۱۳ تاکنون بیش از ۱۷۰۰ مورد بازرسی مالی از عربستان انجام داده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری