کد خبر 301629

نخست وزیر چین:

ارزش یوان را برای کمک به صادرات کاهش نمی‌دهیم

نخست وزیر چین در اجلاس جهانی اقتصاد در تیانجین به اعمال تعرفه‌های جدید آمریکا واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادانلاین به نقل از تسنیم، لی کی کیانگ نخست وزیر چین امروز چهارشنبه همزمان با افزایش تنش‌های اقتصادی با آمریکا اعلام کرد پکن قادر است به اقتصاد داخلی با وجود چالش‌ها کمک کند.

وی در کنفرانس نشست اقتصاد جهانی در شهر تیانجین چین گفت: چین با مشکلات و چالش‌ههای فراوانی در توسعه اقتصادی روبرو شده است. در واقع ما با مشکلات بزرگتری در راستای حفظ عملکرد با ثبات اقتصاد چین روبرو هستیم.

نخست وزیر چین ادامه داد کشورش هیچ تغییری در سیاست اقتصاد کلان خود ایجاد نخواهد کرد اما در عوض توجه بیشتری به اقدامات پیش‌دستانه و تنظیم کننده خواهد کرد.

لی کی کیانگ به طور خاص به جنگ تجاری میان چین و آمریکا اشاره نکرد اما باز هم از واژه سود تجارت آزاد برای تمام جهان استفاده کرد و گفت که همه کشورها باید در کنار هم تصمیم بگیرند.

وی همچنین گفت چین ارزش یوان را برای افزایش قدرت صادرات این کشور کاهش نمی‌دهد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آ‌مریکا روز سه شنبه جنگ تجاری خود با پکن را با افزایش 10 درصدی تعرفه‌ها روی حدود 200 میلیارد دلار کالاهای وارداتی از چین، افزایش داد.

چین نیز اعلام کرد به تلافی اعمال تعرفه از سوی آمریکا علیه کالاهای ساخت این کشور، پکن نیز تعرفه‌هایی را بر 60 میلیارد دلار از کالاهای آمریکایی اعمال می‌کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر