کد خبر 301304

«جو بایدن» حامیان ترامپ را «تُفاله‌های اجتماع» خواند

معاون رئیس‌جمهور پیشین آمریکا در یک سخنرانی پرشور در جمع گروهی از فعالان حقوق بشر، حامیان و رأی دهندگان به ترامپ را «تُفاله های اجتماع» خواند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، «جو بایدن» معاون باراک اوباما (۲۰۱۷-۲۰۰۹) روز دوشنبه در یک سخنرانی پرشور در یک مراسم خیریه با حضور گروهی از فعالان حقوق بشر، حامیان و رأی دهندگان به «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی آمریکا را «تُفاله های اجتماع» خواند.

وی با اشاره تلویحی به شخص دونالد ترامپ، از این واقعیت که «افراد کینه جو» و «تُفاله های اجتماع» یک دوست در کاخ سفید دارند، ابراز تأسف کرد.

جو بایدن خطاب به حاضران گفت: «به رغم شکست در دادگاههای کشور و در دادگاه افکار عمومی، این نیروهای فرومایه و متعصب همچنان مصمم هستند تا پیشرفتی را که همه شما باعث و بانی آن بودید، تضعیف کرده و به عقب بازگردانند».

وی در ادامه افزود: «این بار آنها- نه شما- یک متحد در کاخ سفید دارند. این مردمان کینه جو درصد کوچکی از مردم آمریکا را تشکیل می دهند. برخی از آنها تفاله های اجتماع هستند».

معاون پیشین باراک اوباما همچنین گفت: «بجای استفاده از تمام توان و اختیار قوه مجریه برای تأمین عدالت، شأن و امنیت برای همگان، رئیس جمهور از کاخ سفید به مثابه منبری جهت اِعمال بی رحمانه قدرت خود علیه افراد ضعیف و یا ناتوان بهره می برد».

بایدن با طلب بخشایش از خداوند به دلیل کوتاهی در بیان اعتراضات علنی خود علیه رئیس جمهور ترامپ، خاطرنشان کرد که او و باراک اوباما موافقت کردند که به منظور دادن «یک فرصت به دولت جدید جهت تقبل و اداره مسئولیتها در سال اول زمامداری»  سکوت اختیار کنند.

افزون بر اظهارات جو بایدن، همسر وی به حاضران اطمینان داد که آنها قصد دارند سکوت را شکسته و با «اقدامات قلدرمآبانه» [ترامپ] مبارزه کنند.

در همین حال، «دونالد ترامپ جونیور» فرزند ارشد رئیس جمهور آمریکا گفت که این بار اظهارنظرهای جو بایدن «از حد گذشته است».

بیشتر بخوانید
ارسال نظر