کد خبر 301303

مناطق دیگری در جنوب سوریه از دست داعش آزاد شد

یگان‎های ارتش و نیروهای مسلح سوریه در ادامه عملیات خود علیه تروریست‌های باقیمانده گروه تروریستی «داعش»، مناطق جدیدی واقع بین مرزهای اداری استان‌های حم و دیر الزور را آزاد کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، منابع رسمی سوریه روز دوشنبه اعلام کردند که یگان های ارتش جمهوری عربی سوریه با همکاری نیروهای پشتیبانی، به پاکسازی مناطق گسترده ای در بیابان های جنوب سوریه پایان دادند.

بر اساس این گزارش، یگان های دیگر ارتش تروریست های باقیمانده داعش را در بیابان السخنه تعقیب کردند و موفق شدند کنترل مناطق الرشوانیه والطرایم والنیاریه را به دست گیرند.

روز دوشنبه همچنین یگان های ارتش سوریه مواضع تروریست های جبهه النصره را در روستاها و شهرک های حومه شهرهای حماه و ادلب در شمال غربی سوریه هدف قرار دادند و به پیشروی های تازه ای دست یافتند.

نیروهای دولتی سوریه در استان السویدا در جنوب این کشور نیز در روزهای اخیر به مواضع نیروهای باقیمانده داعش حمله کردند و در آن مناطق پیشروی کردند.

این در حالی است که ارتش سوریه در تدارک آزادسازی استان ادلب در شمال غرب این کشور است که از آن به عنوان آخرین پایگاه اصلی و نقطه تجمع تروریست ها و مخالفان مسلح یاد می شود.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر