{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 298777

بعد از حمله به کنسولگری ایران در بصره، نخست وزیر عراق دستور داده مأموران امنیتی که مسئول حفظ امنیت ساختمان کنسولگری بوده اند، برای پاسخگویی در این خصوص فرا خوانده شوند.

به گزارش اسپوتنیک، «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق امروز شنبه خواستار بازخواست نیروهای امنیتی مسئول حفظ امنیت کنسولگری ایران در بصره شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، بر اساس این خبر، دفتر رسانه ای حیدر العبادی اعلام کرده که «حیدر العبادی رئیس شورای وزیران و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق دستور داده نیروهای امنیتی که مسئول حفظ امنیت کنسولگری ایران در بصره بوده اند به دلیل اینکه به وظیفه خود عمل نکرده اند مورد بازخواست قرار بگیرند».

روز گذشته گروهی از معترضان عراقی به ساختمان کنسولگری ایران در بصره یورش بردند. به گفته شاهدان عینی معترضان بعد از عقب نشینی نیروهای امنیتی که مسئولیت حفظ امنیت ساختمان را داشته اند وارد ساختمان کنسولگری شده و ضمن تخریب اموال آن، این ساختمان را به آتش کشیده اند.

وزارت خارجه ایران و وزارت خارجه عراق این اقدام را محکوم کرده و ایران از عراق خواسته عاملان این اقدام را مجازات کند.

روز گذشته شورای امنیت ملی دولت عراق به ریاست حیدر العبادی هم تشکیل شد و این شورا اعلام کرد که گزارش ها درباره کشته شدن غیر نظامیان در جریان این اعتراضات را مورد بررسی قرار می دهد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری