{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 296536

تازه‌ترین نتایج نظرسجی نشان می‌دهد؛

نتایج تازه‌ترین نظرسنجی نشان می‌دهد ۴۴ درصد شهروندان آمریکایی خواستار آغاز روند استیضاح ترامپ هستند.

به گزارش اکسیوس, ­نتایج تازه ترین نظرسنجی مشترک که توسط اکسیوس و مرکز تحقیقات افکار سنجی مانکی SurveyMonkey poll انجام شده است, نشان می دهد 44 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی از کنگره خواسته اند روند استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را آغاز کند.

به گزاش اقتصادآنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما، به موجب نتایج این نظرسنجی که به صورت آنلاین و با شرکت 4362 داوطلب طی روزهای 22 تا 24 اوت انجام شد ، از هر ده آمریکایی بیش از چهار نفر می گویند منتظر استیضاح ترامپ هستند . به عبارت دیگر حدود نیمی از آمریکایی ها بر این باورند که کنگره باید روند استیضاح ترامپ را آغاز کند.

این آمار طرفداران استیضاح ترامپ بیشتر از آماری است که ریچارد نیکسون رئیس جمهور اسبق آمریکا در پی رسوایی واترگیت با آن روبرو بود. 
همچنین نتایج این نظرسنجی به تفکیک احزاب و گروه های سیاسی در آمریکا نشان می دهد 79 درصد از دموکرات ها،‌ 49 درصد از گروه های مستقل و 8 درصد از جمهوری خواهان از استیضاح ترامپ حمایت کردند.
افزون بر آن, 64 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته اند به درستی اعترافات مایکل کوهن وکیل شخصی دونالد ترامپ را در خصوص ارتکاب فساد بانکی، فرار مالیاتی و پرداخت حق السکوت به دو زنی که با ترامپ رابطه نامشروع داشتند و اینکه ترامپ به کوهن دستور داده تا حق السکوت به این دو زن پرداخت شود ، باور دارند . 
همچنین جمهوریخواهان بر این باورند که پرداخت این حق السکوت نقض قوانین تامین مالی انتخابات آمریکا محسوب می شود و اگر دموکراتها در انتخابات کنگره در ماه نوامبر پیروز شوند ، ترامپ در بیشترین معرض خطر استیضاح قرار خواهد داشت.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری