کد خبر 290951

بولتون ایران را به مذاکره با آمریکا فراخواند

مشاور امنیت ملی آمریکا خواستار برچیده شدن کامل برنامه موشکی ایران شده و به تهران توصیه کرد تا برای در امان ماندن از تحریم های جدید آمریکا، به مذاکره با واشنگتن تن در دهد.

به گزارش رویترز، جان بولتون در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز به رهبران ایران توصیه کرد تا پیشنهاد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای مذاکره را قبول کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، وی خواستار توقف کامل برنامه موشک های بالستیک ایران و توقف قابل راستی آزمایی آنچه که برنامه سلاح های هسته ای ایران خواند، شد.

مشاور امنیت ملی آمریکا همچنین تأکید کرد که این توقف در فعالیت های ایران نباید تحت شرایطی مشابه "شروط سنگین" توافق هسته ای برجام که به هیچ عنوان "راضی کننده" نبودند، انجام پذیرد.

بولتون گفت: «اگر ایران واقعا جدی باشد، پای میز مذاکره خواهد آمد. ما درخواهیم یافت که آیا آن ها جدی هستند یا خیر.»

درخواست تکراری دولت ترامپ برای مذاکره با ایران به منظور حصول توافقی جدید در حالی مطرح می شود که موج جدیدی از تحریم های آمریکایی تا ساعاتی دیگر علیه ایران اعمال خواهد شد.

هفته گذشته، وزیر امور خارجه ایران محمد جواد ظریف با بیان اینکه «آمریکایی ها معتاد به تحریم هستند»، گفت: «در چند ماه آینده به واشنگتن نشان می دهیم که مجبورند این اعتیادشان را ترک کنند.»

بیشتر بخوانید
ارسال نظر