کد خبر 288119

وزارت خارجه چین با انتشار بیانیه‌ای؛

عامل انفجار در مقابل سفارت آمریکا شناسایی شد

وزارت خارجه چین با انتشار بیانیه ای اعلام کرد عامل انفجار امروز پنجشنبه یک بمب در مقابل سفارت آمریکا در پکن را شناسایی و دستگیری کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، در این بیانیه  به جزییات زیادی درباره هویت این فرد اشاره نشده اما آمده است که او 26 ساله و اهل منطقه خودمختار مغولستان داخلی در شمال غرب چین است.
بیانیه ادامه می دهد: انفجار ساعت 13 به وقت محلی در مقابل درب ورودی سفارت آمریکا در منطقه چائویانگ شهر پکن رخ داده است محله چائویانگ یک محله دیپلماتیک است و بیشتر سفارتخانه ها، نمایندگی های دیپلماتیک، دفاتر سازمان ملل و نهادهای بین المللی در آن واقع شده است.
بیانیه وزارت خارجه چین تصریح می کند که یک مرد در خیابان 'تیان زی' در مقابل سفارت آمریکا در پکن یک بمب را به سمت سفارت پرتاب کرده است اما بمب بیرون از سفارت منفجر شده است.
در بیانیه آمده است که بمب در حین پرتاب منفجر شده و باعث شده است تا عامل انفجار از ناحیه دست زخمی شود و بلافاصله ماموران او را دستگیر کرده اند.
بیانیه با اشاره به اینکه پس از دستگیری، این مرد برای درمان به بیمارستان اعزام شده است تاکید می کند که شخص دیگری در این حادثه زخمی نشده است.
این در حالی است که پیشتر رسانه ها اعلام کرده بودند انفجار بمب در نزدیکی جمعیتی که در مقابل سفارت صف کشیده بودند باعث مصدومیت شماری از آنها شده است.
وزارت خارجه چین در این بیانیه آورده است به فاصله بسیار کوتاهی ماموران امنیتی چین به منطقه اعزام و توانسته اند اوضاع را تحت کنترل بگیرند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر