کد خبر 281919

کانادا به جنگ تعرفه‌ای دولت آمریکا پاسخ داد

وزیر خارجه کانادا اعلام کرده که این کشور در پاسخ به جنگ تعرفه‌ای آمریکا، از یکشنبه هفته آینده تعرفه‌های تلافی‌جویانه‌ای اعمال می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، در حالی که تنش‌ها بین کانادا و آمریکا بر سر مواضع تعرفه‌ای دولت دونالد ترامپ همچنان ادامه دارد، اتاوا به اقدام واشنگتن در اعمال تعرفه‌های ۲۵ درصدی فولاد و ۱۰ درصدی آلومینیوم علیه کانادا پاسخ داد.

وزیر خارجه کانادا روز جمعه اعلام کرد که کشورش از روز یکشنبه به جنگ تعرفه‌ای آمریکا با اعمال تعرفه به ارزش ۱۲.۶ میلیارد دلار روی کالاهای آمریکایی  پاسخ می‌دهد.

طبق گزارش «هیل»، «کریستیا فریلند» با ابراز ناخرسندی از وضعیت پیش آمده بین کانادا و آمریکا در نتیجه مواضع دولت ترامپ گفت: «امیدوارم که عقل سلیم در نهایت پیروز شود».

وزیر خارجه کانادا ادامه داد: «ما (کانادا) تنش را تشدید نخواهیم کرد و البته عقب نشینی هم نخواهیم کرد».

وی افزود: «مایه تاسف است که ما چنین تدابیری را اتخاذ کردیم اما تعرفه‌های (اعمالی) آمریکا برای کانادا چاره‌ای جز دفاع از صنایع و کارگرانمان نگذاشت».

دهم خرداد ماه بود که با وجود هشدارهای متحدان واشنگتن، وزیر بازرگانی آمریکا اعلام کرد که از این پس بر واردات فولاد و آلومینیوم از کانادا، مکزیک و اتحادیه اروپا تعرفه اعمال می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری