{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 280881

شرکت فرعی وابسته به بانک جی پی مورگان آمریکا، اکثریت سهام خود را به ارزش بیش از ۲۰۰ میلیون دلار در بانک سرمایه گذاری سعودی واگذار می کند.

به گزارش رویترز، بانک سرمایه گذاری سعودی در اطلاعیه ای اعلام کرد که شرکت اینترنشنال فاینانس که متعلق به بانک جی پی مورگان چیس آمریکا است با فروش اکثریت سهام خود در بانک سرمایه گذاری سعودی به ارزش ۲۰۳ میلیون دلار (۷۵۹.۳ میلیون ریال) موافقت کرده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایبنا، در همین حال شرکت اینترنشنال فاینانس جی پی مورگان چیس آمریکا از سال ۱۹۷۶ میلادی اکثریت سهام در این بانک سعودی را در اختیار داشته است. همچنین جی پی مورگان به عنوان تنها بانک آمریکایی است که خدمات بانکداری بازرگانی و خدمات اوراق بهادار را در عربستان ارائه می کند.

البته این بانک بزرگ آمریکایی خبری در ارتباط با جزئیات شرایط مالی این قرارداد منتشر نکرده است. جی پی مورگان از جمله بانک هایی است که به شرکت غول نفتی عربستان یعنی آرامکو در ارتباط با عرضه اولیه عمومی بین المللی سهام خود مشاوره می دهد.

بر پایه این گزارش، ارزش هر سهم بر اساس توافق انجام شده ۱۳.۵۰ ریال سعودی است؛ ضمن اینکه هر سهم بانک سرمایه گذاری سعودی در روز گذشته با ۰.۴ درصد افزیش به ۱۷.۸۰ ریال رسید.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری